Un politician italian îi jigneşte pe toţi românii. Află motivul incredibil

Graziano Paolo Accoli, consilier local în Lecce, Calabria, a postat declaraţii jignitoare la adresa tuturor românilor. El le cere tuturor românilor să plece din Italia, după ce un şofer român fără permis a ucis un copil italian.
Romania TV
27 aug. 2013, 14:17
Un politician italian îi jigneşte pe toţi românii. Află motivul incredibil

Un politician italian a avut o reacție violentă la adresa tuturor românilor, după ce un copil din Italia a fost ucis de un român fără permis, într-un accident, potrivit România TV.

„Un bastard român a ucis un băieţel, în Calabria”, scrie Graziano Paolo Accoli, un consilier local, pe contul său de Facebook.

„România este oaia neagră a Europei şi Italiei, să le închidem porţile şi să îi trimitem pe toţi românii acasă”, se dezlănţuie oficialul local din Calabria.

Românul, de 26 de ani, a lovit copilul de 12 ani în faţa magazinului de fructe al tatălui victimei. Şoferul avea permisul suspendat pentru conducere în stare de ebrietate şi a fost arestat pentru omor din culpă.

DailyBusiness
Victor Ponta, mesaj dur pentru Oana Țoiu după anunțul retragerii trupelor americane din România: ”Când vezi o funcție în față, te-ai răzgândit, sunt buni Trump și Vance”
Spynews
Miresele anului 2025 din showbizul românesc, același model de rochie! Ioana Coman, nora lui Costel Biju și Claudia Puican, apariții trase la indigo
Fanatik.ro
Cum a ajuns firma lui Selly, care organizează Beach, Please!, pe lista datornicilor la ANAF. Festivalul a generat zeci de milioane de euro în economie
Capital.ro
Verdict definitiv pentru Călin Georgescu. Hotărârea Tribunalului București a fost dată azi, 30 octombrie
Playtech.ro
Cât costă un porc de 100 kg în 2025. Prețurile din piețe și de la ferme
Adevarul
Doi români din Marea Britanie și-au folosit copiii pentru a fura haine de firmă. Cuplul a recunoscut patru infracțiuni
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
Povestea tulburătoare a pacientului care și-a pierdut viața la Bagdasar-Arseni. Cum a fost lăsat Mihai timp de 5 zile cu rănile netratate
iamsport.ro
Ion Țiriac, donație substanțială pentru românii năpăstuiți de soartă! Ce sumă de bani pune la dispoziție miliardarul pentru victimele inundațiilor care au făcut prăpăd în țară
MediaFlux
Scutiri de taxe pentru anumite categorii de români. Cine va beneficia de noua lege
stirilekanald.ro
VIDEO Ștefania Szabo, doctorița care a murit în camera de gardă, înmormântată în uniforma medicală. Obiectul care va fi pus în sicriul directorului medical al Spitalului din Buzău
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai