Imediat după ce Andreea Popescu și Dan Alexa au fost văzuți împreună, fosta dansatoare a Deliei a tranmis pe rețelele de socializare un mesaj cu subînțeles, ce-l vizează pe antrenor. Inițial, Alexa a fost cel care a venit cu declarații, afirmând că o cunoaște pe creatoarea de conținut și că este o persoană minunată, dar că speculațiile nu își au rostul.
„Andreea este un om minunat și nu cred că trebuie să fie judecată pe baza unor interpretări sau speculații.
Nu a existat niciun moment în care să îmi caute atenția sau să mă pună într-o situație nefavorabilă. Realitatea este cu totul alta. Eu am preferat mereu să stau departe de bârfe și de poveștile construite în jurul meu și așa îmi doresc să rămână lucrurile. Sincer, în perioada asta sunt mai fiert pe Mondial decât pe ce se discută în showbiz. Vă mulțumesc!”, a spus Alexa pentru Cancan.
Recent, Andreea Popescu a ținut să vină și ea cu un mesaj cu subînțeles, internauții susținând că îi este adresat lui Dan Alexa, care nu pare că și-a asumat ce s-a întâmplat între ei. Andreea s-a filmat în timp ce se afla într-o mașină, cu zâmbetul pe buze, lipsită de griji. Detaliul care a atras atenția a fost legat de versurile melodiei pe care o asculta în mașină.

„Ai spus că nu te vei mai îndrăgosti niciodată din cauza mea, apoi ai mers mai departe imediat, dar îți doresc tot ce-i mai bun pentru restul vieții tale. Mi-a părut rău de tine când m-am uitat în ochii tăi, dar trebuie să mărturisesc, te-am mințit când am spus că tu ai fost iubirea vieții mele”, au fost versurile piesei ascultate de Andreea în mașină.