Andreea Popescu și familia ei au decis să extindă momentele festive pentru Ioachim cu o petrecere estivală memorabilă. Copiii s-au bucurat din plin de jocurile în apă și de timpul petrecut împreună cu părinții lor.
Influencerița a atras toate privirile într-un costum de baie alb, care i-a pus perfect în valoare silueta impecabilă. Extrem de zâmbitoare și plină de energie, vedeta nu a stat nicio clipă locului și s-a distrat la maximum alături de cei mici, implicându-se în toate jocurile aniversare.
Secretul din spatele siluetei sale este un tratament medical și anume injecțiile pentru slăbit. Andreea Popescu a recurs la această soluție după ce investigațiile medicale au indicat că problemele hormonale erau adevărata barieră în calea transformării sale.
„Am ajuns la măsură 34 la haine, XS, sunt foarte fericită. M-am dus la magazin să-mi cumpăr măsura 36, pentru că am plecat de la 40 și mi-am pus ceva pe mine, era larg. Am zis să încerc 34 dar mi se părea imposibil și mi s-a potrivit măsură 34. Chiar este o realizare.
Mă chinuiam de foarte mulți ani! Am încercat timp de o lună să țin un regim, fără zahăr, pâine, carbohidrați și mâncam foarte curat și abia am reușit să dau un kilogram jos… Am 42 de ani, iar metabolismul nu te mai ajută ca înainte.
Mi-am făcut foarte multe analize hormonale și acolo am depistat niște probleme… Eu am avut și 3 sarcini, am luat destul de multe kilograme și nu le puteam da jos, eram foarte frustrată”, spunea Andreea Popescu, în urmă cu câteva luni.