Cristina Petre nu se mai lasă afectate de vorbele fostului iubit și încearcă să își găsească pacea. Cei doi au avut o poveste de dragoste surprinzătoare. După o căsnicie lungă au decis să se separe, descoperind părțile mai puțin bune în cadrul unei emisiuni. Bruneta a fost susținută de fanii ei, care au empatizat cu ea și au susținut-o atunci când au aflat că povestea de dragoste s-a terminat.
Acum, Cristina este în proces de vindecare, iar ceea ce o ajută enorm este sportul. Cel care i-a sugerat să aibă activitate fizică și a motivat-o este nepotul său, Raul.
„Bună ziua! Unde credeți că mă aflu? La sală! Dar cine credeți că m-a îndemnat pe mine să ajung aici? Nepoțelul meu, care mi-a dat șlapii (n.r. încălțările) lui de plajă, pentru că eu nu mi-am luat încălțăminte pentru mișcare.
Bine că ne potrivim la numărul de la picior. Sunt foarte entuziasmată. Sunt fericită!”, a spus aceasta pe rețelele de socializare.
După ce Cristina și Andrei s-au despărțit, bruneta a vrut să clarifice anumite lucruri, dezvăluindu-le urmăritorilor ce greșeli nu mai vrea să facă pe viitor.
”Nu regret ce am trăit, dar am învățat că am și limitele mele. De acum înainte aleg să mă prioritizez pe mine. Îi mulțumesc lui Dumnezeu pentru fiecare binecuvântare și ție pentru vorbele frumoase, numai bine”, a spus ea pe rețelele sociale.