Lidia Buble a lansat un apel public după ce a fost urmărită de fani în spațiile publice. Deși conștientizează că gesturile admiratorilor pornesc din bune intenții, vedeta recunoaște că lipsa de intimitate o face să treacă prin momente extrem de inconfortabile.
Cântăreața le cere fanilor să o abordeze direct, în loc să o urmărească pe ascuns. Lidia Buble a explicat că nu refuză pe nimeni când vine vorba de poze sau discuții. De asemenea, a atras atenția că urmăririle sunt inutile, deoarece este mereu deschisă să interacționeze normal cu cei care o recunosc în public.
„Prietenii mei frumoși de aici, de pe Instagram și pe unde vă mai aflați, vreau să las acest mesaj aici pentru că este nu știu a câta oară când mi se întâmplă ce urmează să zic acum și nu suport, deci îmi dă o stare de nervi și de anxietate ceva la cote maxime.
Dacă vi se întâmplă să mă mai vedeți prin mall sau prin oraș, nu mă mai urmăriți, vă implor, pentru că nu suport să simt că sunt urmărită, să văd că sunt urmărită.
Eu sunt genul de artist pe care dacă îl abordezi și toți cei care m-au întâlnit prin anumite locuri, știu că dacă mă abordează și îmi cere poze, fac poze. Dacă vrei să vorbesc cu tine, vorbesc cu tine. Dar nu mă urmăriți.
Astăzi trei persoane au făcut lucrurile astea și efectiv mi s-a stricat toată ziua. Nu știu, îmi dă o chestie așa de… În primul rând că nu știu cu ce gânduri sunt urmărită, adică nu știu dacă mă urmăriți doar pentru că sunteți happy că mă vedeți sau se întâmplă să fie și oameni care nu mă plac și au de gând să facă ceva. Dar este un sentiment pe care îl urăsc din suflet să știu că sunt urmărită”, a spus Lidia Buble, în mediul online.