Mirabela Dauer nu și-a mai văzut fiul de peste 20 de ani. Artista și-a deschis sufletul și a vorbit despre momentele dureroase din trecut, marcate de căsnicii nepotrivite, forțate și despre o ruptură profundă în familie.
De-a lungul anilor, Mirabela Dauer a vorbit despre perioadele complicate din viața ei sentimentală și despre impactul pe care acestea l-au avut asupra familiei sale. Artista a dezvăluit că alegerile personale au contribuit la o distanțare treptată de fiul său, până la o ruptură dureroasă.
„M-am măritat destul de devreme pentru că voiam să mă duc la chefuri. Și așa l-am cunoscut pe Dauer. La un ceai, la o colegă de clasă. Nu, nu a fost dragoste. A fost să scap, să mă duc la chefuri, că și el era mic. Era mai mare ca mine cu 2 ani. (…) Când ne-am despărțit, peste 5 ani, acolo a fost petrecerea. Adică eu, tata și cu el.
Al doilea soț a fost un monstru. Când m-am întors din Iugoslavia, la câteva luni, l-am cunoscut. Lucra în televiziune. Mi-a făcut o curte extraordinară. Vorbea prea frumos. Nu l-am iubit, dar i-am dăruit un copil. De nebună m-am căsătorit.
Mai bătută și călcată în picioare ca mine nimeni n-a fost. Atât de bine mințea, niciodată nu m-a crezut cineva. Eu îmi astupam rănile cu fardurile. Mă trimitea la muncă. El avea salariul la televiziune 2000 și eu aduceam toți banii acasă”, a dezvăluit Mirabela Dauer, în emisiunea „Online Story by Cornelia Ionescu”.
Cea mai emoționantă mărturisire a fost legată de relația cu fiul ei, despre care spune că s-a rupt complet în urmă cu mai mulți ani.
„Nu mi-a zis mamă niciodată, a ocolit”, a mărturisit arista, copleșită de durere.
Totodată, artista a rememorat și un episod dureros din relația cu fiul său, explicând cum s-a rupt definitiv legătura dintre ei: „Am fugit cu copilul. M-au ascuns niște prieteni la hotel în Neptun și tot mi-a fost luat. Mi-a fost luat, pentru că pe vremea aceea, statul român făcea niște nedreptăți înfiorătoare.
La un moment dat a venit la mine, cred că avea 16 ani. Am mers la meditații cu el. Și a fost la un moment dat o discuție cu el. M-a întrebat dacă pot să-l împrumut de 600 de milioane că avea nevoie. Și i-am zis că nici nu știam câte zerouri are. Am zis că o să încerc. Pe toată lumea am întrebat, nu mi-a dat nimeni. Din clipa aia nu a mai venit”, a mai spus artista.
Mirabela Dauer a povestit că au existat încercări de apropiere de-a lungul timpului, însă acestea nu au dus la o reconectare reală. Un episod menționat de artistă a avut loc când fiul său era adolescent, însă după acel moment relația s-a deteriorat și mai mult.
„La un moment dat a venit la mine, cred că avea 16 ani. Am mers la meditații cu el. Și a fost la un moment dat o discuție cu el. M-a întrebat dacă pot să-l împrumut de 600 de milioane că avea nevoie. Și i-am zis că nici nu știam câte zerouri are. Am zis că o să încerc. Pe toată lumea am întrebat, nu mi-a dat nimeni. Din clipa aia nu a mai venit”, a mai spus ea.
Totodată, vedeta a precizat că, în ciuda eforturilor pe care le-a făcut, distanța a devenit ireversibilă, iar comunicarea s-a întrerupt complet.