A abuzat o minoră şi apoi tot el a sunat la 112 de teamă să nu fie agresat de tatăl fetei

Un bărbat din Odobeşti, cercetat de poliţişti într-un dosar penal pentru act sexual cu o minoră, a sunat, duminică, la 112 declarând că ar fi fost ameninţat de tatăl fetei în cauză, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Vrancea.
Romania TV
18 aug. 2019, 17:11
A abuzat o minoră şi apoi tot el a sunat la 112 de teamă să nu fie agresat de tatăl fetei

Potrivit poliţiei, bărbatul ar fi sunat şi a doua oară la 112, chiar în timp ce persoana reclamată era audiată, deşi nu era într-o stare de pericol.

„La nivelul Poliţiei oraşului Odobeşti există în lucru, din data de 28.07.2019 un dosar penal, în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunii de act sexual cu un minor. Persoana reclamată în dosarul penal aflat în lucru a apelat în cursul zilei de astăzi numărul unic pentru apeluri de urgenţă 112, anunţând faptul că este ameninţat de un vecin şi solicitând intervenţia unui echipaj de poliţie. În aproximativ cinci minute, la faţa locului s-a deplasat un echipaj din cadrul Poliţiei oraşului Odobeşti, care a identificat persoana reclamată şi a audiat-o, în vederea clarificării celor întâmplate în cauză. În timp ce bărbatul reclamat era audiat de către poliţişti, reclamantul a sunat din nou la 112, cu toate că nu era într-o stare de pericol”, a precizat IPJ Vrancea.

După finalizarea audierii persoanei reclamate, poliţiştii l-au audiat şi pe apelant, pentru a stabili cu exactitate aspectele petrecute. Acesta nu a depus plângere privind sesizarea făcută la 112, la nivelul Poliţiei oraşului Odobeşti existând înregistrată o singură plângere, cea de act sexual cu un minor.

Potrivit unor surse apropiate anchetei, bărbatul reclamat ar fi chiar tatăl fetei din dosarul în cauză. Bărbatul reclamant a fost sancţionat contravenţional pentru tulburarea liniştii publice.

Poliţiştii au precizat că în timpul desfăşurării acestui eveniment nu a fost folosit niciun obiect contondent.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Ce meserie are, de fapt, fata lui Francesco Totti. La doar 19 ani câștigă 7.500 de euro foarte ușor
Capital.ro
Vor primi buletin electronic cu cip. Decizia statului român pentru moldoveni: Regret enorm că am ajuns aici
Playtech.ro
Ce să adaugi în varul pentru copaci pentru un efect dublu. Protejează pomii și nici nu se curăță după ploi
Adevarul
Cum l-au extras comandourile SEAL pe pilotul american rănit în Iran, de la 2.100 de metri altitudine: strategia secretă a CIA
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, reacție nervoasă în studioul Digi Sport: ”Să vină el și să vă facă emisiunile și întrebările!”
MediaFlux
Biserica din Ierusalim va fi închisă de Paște pentru credincioși. Anunț important!
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj