A fost prinsă conducând maşina cu peste 700 km pe oră, într-un orăşel din Italia. Cum a ajuns o şoferiţă la năucitoarea viteză

O femeie din Italia a fost amendată după ce radarul a arătat că mergea cu o viteză de 703km/h. În ciuda erorii evidente a aparatului, femeia trebuie să plătească 850 de euro amendă şi a rămas fără carnet.
Iulian Tudor
07 iul. 2020, 14:28
A fost prinsă conducând maşina cu peste 700 km pe oră, într-un orăşel din Italia. Cum a ajuns o şoferiţă la năucitoarea viteză

Cei de la Bugatti se laudă cu faptul că modelul Chiron a stabilit recordul de viteză pe şosea de 490 km pe oră. Noul Tesla Roadster are viteza maximă de „doar” 400 kilometri pe oră. În timp ce producătorii de maşini de viteză se întrec pentru a ajunge la pragul de 500 de kilometri pe oră, o femeie aflată la volanul unui Ford Focus a bătut toate recordurile.

Citeşte şi Imagini incredibile din SUA. O maşină de poliţie intră cu viteză într-un grup de protestatari VIDEO

Incidentul a avut loc într-un orăşel cu doar 2.000 de locuitori numit Offagna. Conform procesului verbal, femeia aflată la volan a avut o viteza înregistrată de 703 kilometri pe oră.

A fost, desigur, o eroare a aparatului de detectare a vitezei. Însă această eroare nu a scăpat-o de amendă pe femeie. Va trebui să plătească 850 de euro şi va rămâne fără carnet pentru o perioadă.

Citeşte şi Record de alcoolemie al unui şofer din Vaslui. Poliţiştii au fost atât de şocaţi încât i-au făcut două teste!

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Cine este sportiva care i-a înnebunit pe fani cu formele ei. Imaginile cu superba blondă în costum de baie s-au viralizat
Capital.ro
Pilonul II de pensii va fi naționalizat? Radu Georgescu explică ce se întâmplă cu economiile românilor: Pur și simplu, banii nu există
Playtech.ro
Regula pe care mulți au uitat-o după școală. Când se scrie „niciun” legat
Adevarul
„Să te ia dracu, Putin!”. Revolta comercianților care și-au pierdut afacerile în urma atacului cu drone al ucrainenilor din Moscova
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
”Azi ar fi putut juca la orice echipă de top!”. Victor Becali a numit fostul mare fotbalist român pe care îl consideră ”ignorat”
MediaFlux
Un „călător în timp”, care susține că vine din anul 2118, dezvăluiri uluitoare despre viitorul omenirii: „Meritați să știți adevărul”
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România