A murit într-un accident după ce a petrecut două zile cu prietenii

Un grav accident de circulaţie s-a petrecut, luni, în comuna vâlceană Costeşti. Un bărbat a murit, iar alţi doi oameni au fost răniţi după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat în afara părţii carosabile, oprindu-se mai apoi într-un restaurant. Cei trei bărbaţi se întorceau de la petrecerea de Sfânta Maria Mică a romilor de pe dealul din Costeşti.
Romania TV
10 sept. 2012, 17:22
A murit într-un accident după ce a petrecut două zile cu prietenii

Accidentul a avut loc din cauza neadaptării vitezei într-o curbă, taximetrul răsturnându-se în afara părţii carosabile, apoi intrând în restaurantul unei pensiuni din Costeşti.

„Şoferul unei Dacii Logan cu inscripţionata «taxi», un bărbat de 21 ani din oraşul Avrig, judeţul Sibiu, care circula pe DN 67, dinspre Râmnicu Vâlcea către Târgu Jiu, pe fondul neadaptării vitezei la ieşirea dintr-o curbă la dreapta, a pierdut controlul asupra direcţiei de mers şi s-a răsturnat, intrând în restaurantul unei pensiuni şi distrugând tocaria şi geamurile localului. Oamenii din local nu au păţit nimic, doar s-au speriat”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Vâlcea, agent principal Loredana Sandu.

În urma accidentului, un tânăr de 21 ani, din oraşul Avrig, aflat pe bancheta din spate a maşinii a murit, fiind transportat la morgă din oraşul Horezu. De asemenea, şoferul şi un al doilea pasager în taximetru au fost răniţi, fiind duşi la spital.

„A rezultat şi rănirea uşoară a şoferului. Acesta fost transportat la Spitalul Orăşenesc din Horezu, fiind diagnosticat cu traumatism cranio-cerebral acut închis, plăgi escoriate la gât şi plagă prin tăiere la antebraţul stâng. A mai fost rănit uşor şi pasagerul din dreapta faţă, care a fost transportat tot la Spitalul Orăşenesc din Horezu, fiind diagnosticat cu traumatism cranio-cerebral acut închis, contuzie claviculă stânga, contuzie genunchi stâng”, a precizat agent principal Loredana Sandu.

Primele date ale anchetatorilor arată că şoferul şi pasagerii din maşină au participat timp de două zile la sărbătoarea de Sfânta Maria Mică a romilor de la Costeşti, judeţul Vâlcea, iar în momentul producerii tragediei, aceştia se întorceau acasă.

DailyBusiness
Pescobar umblă cu caracatița vopsită prin Londra. Britanicii s-au arătat dezgustați de preparatele afaceristului: „Prima mușcătură a fost îngrozitoare. Are un gust oribil”
Spynews
Tinerii care i-ar fi furnizat droguri lui Rareș Ion au fost trimiși în judecată. Maru și Pika se află în continuare în arest preventiv
Bzi.ro
Elena Gheorghe a făcut senzație în costum de baie, la 39 de ani! Câte operații estetice are cântăreața – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Ce este, de fapt, minunea preparată de specialiștii de la Cantacuzino. Luptă cu cele mai complicate infecții bacteriene, cele care nu trec nici cu antibiotic. Orice român poate să solicite
Capital.ro
Marea actriță a plecat dintre noi. A murit o legendă: Ne va fi dor de tine!
Playtech.ro
Ce spun psihologii despre cei care ajută ospătarii să strângă masa. Detaliul neașteptat despre personalitatea lor
DailyBusiness
E LEGE! Ce trebuie să facă șoferii rămași fără plăcuțe de înmatriculare. Amenzi uriașe pentru cei care nu respectă obligația
Adevarul
Guvernul Bolojan: 16 ministere și 3 vicepremieri. Ce spun analiștii despre justificarea unui Guvern „extins"
wowbiz.ro
Ți se face pielea de găină! Mama Teodorei Marcu, distrusă de durere la aproape 3 săptămâni de când și-a pierdut fiica. Ipostaza sfâșietoare în care a fost surprinsă femeia
Spynews
Cum își răsfață Alex Bodi iubita, la Monaco! Afaceristul și Anca au atras din nou toate privirile / VIDEO
Spynews
Monica Tatoiu, jefuită în vacanță. Era în locuință când hoții au intrat peste ea. Femeia de afaceri a apelat la autorități
Evz.ro
Serialul care a isterizat România. Toată lumea îl comentează
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Serena Williams, apariție îndrăzneață, în lenjerie intimă: „Crioterapie”
kanald.ro
Cel puțin opt persoane au murit după prăbușirea unui balon cu aer cald în Brazilia: „Suntem cu toții șocați”
Cancan.ro
Ce a găsit Piedone la o firmă de pompe funebre din Sectorul 3: 'Pachetele cu mâncare nu se pun lângă mort!'
Playsport.ro
Mergi liniștit în concediu și speră că mai ai la ce să te întorci. Cel care te-ar putea înlocui muncește non-stop, nu cere libere și nici mărire...
Capital.ro
Ilegal în curte fără autorizație. Vecinii te vor reclama. Proprietarii de case trebuie să depună cerere la Primărie
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Gimnasta cu aur pentru România la Jocurile Olimpice, luptă dură cu depresia: „Am ajuns aproape în comă”
stirilekanald.ro
"Ori va fi pace, ori va fi o tragedie" - Statele Unite au atacat Iranul. Primele declarații ale lui Trump: "Felicitări marilor noștri războinici americani" - Iranienii ripostează: "Acum e rândul nostru"
Ilie Bolojan este noul prim-ministru al României. Președintele Nicușor Dan a făcut anunțul în urmă cu puțin timp
MediaFlux
Pericol nuclear pentru întreaga lume! Anunț din SUA după atacul asupra Iranului
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Miracolul transformării. Fotbalista care a slăbit 28 de kg și a ajuns să reprezinte România la culturism