Accident cu 17 victime după ce două microbuze şi o maşină s-au ciocnit violent, pe DN 6. A fost activat PLAN ROŞU!

Un număr de 17 persoane au fost implicate într-un accident rutier petrecut, joi, pe DN 6, la intrarea în localitatea Topleț dinspre Orșova, județul Caraș-Severin, după impactul dintre două microbuze și o mașină. Accidentul a fost anunțat pe 112, iar din cauza numărului mare de victime a fost activat planul roșu de intervenție. 
Iulian Tudor
20 iun. 2019, 11:39
Accident cu 17 victime după ce două microbuze şi o maşină s-au ciocnit violent, pe DN 6. A fost activat PLAN ROŞU!

„În urma unui apel 112 care anunța un accident rutier produs pe DN 6, la intrarea în localitatea Topleț dinspre Orsova, în care au fost implicate două microbuze și un autoturism și care s-ar fi soldat cu mai multe victime (17 victime din primele informații), la nivelul județului nostru, începând cu ora 14:14, a fost activat planul roșu de intervenție. Astfel, au fost mobilizate pentru intervenția de urgență si eficientizarea misiunii de salvare echipajul de pompieri militari din cadrul Punctului de Lucru Băile Herculane, o autospecială de descarcerare și o ambulantă SMURD din cadrul Detașamentului de Pompieri Caransebeș, o autospecială transport victime multiple din cadrul Detașamentului de Pompieri Reșița, trei echipaje SAJ și mai multe echipaje ale Poliției.

De asemenea, au fost mobilizate forțe din județele limitrofe (Mehedinți, Gorj, Hunedoara), de unde au fost deplasate câte o autospeciala transport victime multiple.

După sosirea forțelor de intervenție la locul producerii accidentului, s-a constatat că, în total, au fost implicate 13 persoane, din care doar două au avut nevoie de îngrijiri medicale”, explică Magdalena Tocmelea, purtătorul de cuvânt al ISU Semenic, pentru reper24.ro.

Una dintre victime au fost transportată la Spitalul din Orșova, cea de-a două refuzând transportul la spital.

Citeşte şi TRAGEDIE în Italia. Un muncitor ROMÂN a MURIT, după o glumă între colegi

Polițiștii fac cercetări pentru a stabili cum s-a produs accidentul.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Mesajul emoționant transmis de mama Rebecăi, fetița din Bacău care și-a pierdut viața: „Îngerașul meu…”
Fanatik.ro
Unde s-au dus banii de la Agenția Națională pentru Sport! Raportul șoc al celor de la Curtea de Conturi a făcut prăpăd! Dreptul la replică al Federației Române de Taekwondo
Capital.ro
ANM schimbă prognoza: furtuni puternice după caniculă. Harta avertizărilor pentru următoarele trei zile
Playtech.ro
Locurile de muncă devin tot mai greu de găsit. Ce spun românii despre interviuri, concedieri și salarii: „Ce șanse mai avem?”
Adevarul
Inteligența artificială transformă departamentele de resurse umane. Milioane de locuri de muncă ar putea fi afectate
wowbiz.ro
„Să vă rugați pentru mine, am 5 tumori” Alina Pușcău, în lacrimi! Modelul internațional a lansat un apel, după ce a fost diagnosticată cu o boală gravă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un fotbalist de doar 15 ani a fost împușcat mortal chiar în timpul meciului
iamsport.ro
Zi decisivă pentru Rapid. Sunt șanse ca giuleștenii să facă transferul mult așteptat
MediaFlux
Horoscop 6 august. Ziua în care adevărul iese la suprafață. Zodiile care iau decizii importante și cele care primesc o surpriză neașteptată
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România