Accident cu patru maşini în Argeş. Trei persoane au fost rănite grav

Un accident grav a avut loc, luni, în judeţul Argeş. Trei persoane au fost rănite şi patru maşini avariate după ce o şoferiţă a pierdut controlul volanului. Polițiștii au deschis un dosar penal pentru vătămare corporală din culpă .
Filip Stan
28 sept. 2021, 08:30
Accident cu patru maşini în Argeş. Trei persoane au fost rănite grav

Accident cu patru maşini în Argeş. Accidentul a fost provocat de o şoferiţă în vârstă de 30 de ani, care mergea de la Pitești către Costești.

Accident cu patru maşini în Argeş

Şoferiţa în vârstă de 30 de ani nu a păstrat distanta față de masina din față și a izbit-o în plin. În urma impactului, mașina condusă de un tânăr, de 25 de ani, a fost proiectată într-o mașină parcată pe marginea drumului, iar autoturismul soferiței neatente a ajuns pe sensul opus de mers și s-a lovit de o altă mașină, care circula regulamentar, condusă de o femeie de 45 de ani.

Șoferita vinovata și doi pasageri din mașina lovită frontal, un bărbat de 46 de ani și un adolescent de 16, au ajuns la spital cu mai multe traumatisme.

Niciunul dintre șoferi nu consumase alcool. Polițiștii au întocmit dosar penal pentru vătămare corporală din culpă.

Citeşte şi Accident grav în Tulcea: o femeie de 49 de ani a murit pe loc, alte două persoane sunt rănite grav

Accident grav pe DN1. O motociclistă a ajuns la spital

Un at accident grav s-a petrecut luni noapte, pe DN1.  O tanara motociclista a ajuns la spital dupa ce s-a izbit cu motorul de parapetul de beton care desparte cele doua sensuri de mers.

Fata a incercat sa depaseasca o masina fara sa se asigure si a lovit autoturismul, apoi a pierdut controlul motocicletei si a fost proiectata in parapeti.

La fata locului au fost chemate de urgenta echipajele de salvare, care au transportat-o pe femeie la spital. Din cauza accidentului, traficul a fost blocat zeci de minute. Politistii au dechis o anchetă pentru a stabili cu exactitatea împrejurările în care s-a produs accidentul.

Citeşte şi Accident grav la Raliul Clujului, o maşină a ieşit în decor, după ce copilotului i s-a făcut rău. Echipajul a fost preluat de SMURD

 

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Ce spun Maria și Marius Avram despre întâlnirea cu Radu Vâlcan. Cătălin Brînză se așteaptă la surprize la Insula Iubirii – Reuniuni
Fanatik.ro
„Coelho, cu ochii larg închiși!”. Marius Mitran îi răspunde dur antrenorului Craiovei: „Meciul cel mai important e cel cu oglinda!” 
Capital.ro
Prețuri carburanți joi, 30 iulie. Benzina și motorina s-au scumpit din nou. Noile tarife din benzinării 
Playtech.ro
Poți construi un gard mai înalt decât al vecinului? Ce spune legea despre limitele proprietății
Adevarul
„De ce ar trebui să beneficieze de acciză redusă cineva care conduce un SUV?” Subvenția la motorină, criticată de un expert în energie
wowbiz.ro
Doliu în Armata României. Pilotul militar Mihai Vîrdol a murit în urma unui grav accident de motocicletă
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Învăţătoarea lovită de trăsnet în Munții Bucegi și-a revenit ca prin minune! Primele ei declarații, la o lună după incidentul groaznic
iamsport.ro
Fostul fotbalist al Stelei a șters pe jos cu Coelho: ”Ciocu’ mic, dacă ai fi bun, nu ai antrena la noi! Că suntem slabi știm, ești aici să ne înveți fotbal, altfel ce rost ai?”
MediaFlux
Este oficial. Se confirmă majorarea facturilor la energie
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România