Accident cu patru maşini, pe Şoseaua Fundeni din Capitală. Două persoane au fost rănite

Patru maşini s-au ciocnit, joi, pe Şoseaua Fundeni din Capitală. În urma impactului, două persoane au fost rănite.
Irina Dumitrescu
26 sept. 2024, 13:10
Accident cu patru maşini, pe Şoseaua Fundeni din Capitală. Două persoane au fost rănite

Accident cu patru maşini, pe Şoseaua Fundeni din Capitală. Două persoane au fost rănite. Este vorba despre unul dintre șoferi și o pasageră aflată în același autoturism.

”La data de 26 septembrie 2024, în jurul orei 10.30, Brigada Rutieră a fost sesizată prin apel 112, cu privire la producerea unui accident rutier pe Şos. Fundeni. Poliţiştii ajunşi la faţa locului au constatat ca cele sesizate se confirmă. Din primele informaţii este vorba despre un accident rutier produs între 4 autovehicule, 3 dintre acestea aflându-se în mişcare, iar unul în staţionare”, a transmis, joi, Brigada Rutieră a Capitalei.

Citește și: Mașină de Poliție, distrusă de un șofer de 19 ani. Doi agenți au ajuns la spital. Martorii spun că impactul a avut loc la 120 km/h

 

Grav accident rutier în municipiul Alba-Iulia. Un pieton a fost lovit de un camion

Un bărbat a fost grav rănit, joi, într-un accident rutier produs în municipiul Alba-Iulia. Victima, care a incercat sa traverseze o stradă, a fost lovită de un TIR. Evenimentul rutier a avut loc pe strada Republicii din Alba-Iulia, un zona unei foste cantine.

Citește și: Plan roșu de intervenție la un hotel din stațiunea Olimp. Opt turiști au fost luați cu ambulanțele, cu simptome de toxiinfecție alimentară

Victima se află în state foarte gravă şi a fost dusă la spital. Urmează ca Poliţia să stabilească împrejurările în care a avut loc evenimentul.

DailyBusiness
Banca Angliei este așteptată să mențină dobânda la 3,75%, în ciuda scumpirii petrolului și gazelor
Spynews
Alertă de căldură extremă în România! ANM a anunțat un nou val de temperaturi de 39 de grade
Fanatik.ro
Răzvan Burleanu, reacţie dură după ce Infantino a propus „vânzarea” Cupei Mondiale: „Cel mai iubit sport din lume aparține celor care îl trăiesc” Ruptură între FRF şi preşedintele FIFA. Exclusiv
Capital.ro
Ajutor pentru fermierii afectați de seceta din 2025. MADR pregătește despăgubiri de până la 333 de lei pe hectar
Playtech.ro
Reguli noi pentru prima de carieră didactică 2026. Ce document trebuie încărcat obligatoriu în aplicația STS
Adevarul
Ștefan Popescu: Incidentele cu drone se vor repeta. România are nevoie de o strategie, nu doar de proteste diplomatice
wowbiz.ro
El este militarul în vârstă de 26 de ani găsit mort în pădurea Babadag. Fusese dat dispărut
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
El este Luca, tânărul de 18 de ani care și-a pierdut viața în urma tragediei din Vrancea. Visa la o carieră în medicină
iamsport.ro
Revoltat de ce a descoperit pe Stadionul Steaua: ”E horror, îmi pare rău când se joacă acolo!”
MediaFlux
Vești bune pentru românii care stau la bloc. S-a stabilit ce se întâmplă cu repartitoarele de căldură
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România