Accident cu un microbuz furat. Şoferul nu avea permis

Un tânăr a făcut accident cu un microbuz pe care l-a furat. S-a întâmplat la Sibiu. Şoferul nu avea permis de conducere şi  s-a răsturnat cu microbuzul în afara părţii carosabile. Acesta a fugit de la locul accidentului, abandonând microbuzul pe câmp. 
Alina Costache
01 iun. 2020, 12:47
Accident cu un microbuz furat. Şoferul nu avea permis

„La data de 31 mai a.c., în jurul orei 03,30, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Miercurea Sibiului au fost sesizați cu privire la faptul că, în cursul aceleiași nopți, persoane necunoscute au sustras un microbuz parcat în fața unui imobil de pe raza orașului Miercurea Sibiului. În jurul orei 04,00, polițiștii au identificat microbuzul în cauză, răsturnat și abandonat în afara părții carosabile, pe DJ 106F”, transmite Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, potrivit oradesibiu.ro. 

În urma anchetei, poliţiştii au aflat că tânărul în vârstă de 23 de ani ar fi furat microbuzul şi, în timp ce conducea pe DJ 106F, spre localitatea Gârbova din județul Alba, a pierdut controlul volanului și s-a răsturnat în afara părții carosabile. Șoferul a părăsit locul producerii evenimentului, fiind identificat și depistat de polițiști la domiciliu. 

De asemenea, în urma verificărilor, poliţiştii au constatat că tânărul nu avea nici permis de conducere. 

În cauză, s-a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, vătămare corporală din culpă, respectiv furt calificat. Cercetările continuă la nivelul Poliției Orașului Miercurea Sibiului.

Citeşte şi Accident cu două tiruri şi două autoturisme, în Vâlcea. Două persoane au fost rănite FOTO

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Gigi Becali, furios pe Mircea Lucescu după înfrângerea României: “Bagă-l pe Baiaram! Patru schimbări trebuiau făcute la pauză cu turcii ăștia de 2 lei!”
Capital.ro
Se schimbă ora în România. În ce zi se dau ceasurile înainte cu o oră. Are efecte ascunse asupra organismului
Playtech.ro
Doar 13 țări din lume mai au aer curat şi trei dintre ele se află în Europa. Cum stă România la acest capitol
Adevarul
Ordonanța invizibilă de combatere a creșterii prețurilor la carburanți: „Scade riscul penuriei, dar efectele sunt inexistente”
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie și-a găsit sfârșitul după ce a mâncat același mic-dejun. Cum s-a petrecut tragedia
iamsport.ro
Legenda Stelei acuză că un coleg al său a fost ”lucrat” pentru a i se face loc lui Gică Hagi: ”Întrebați-l pe Iordănescu!”
MediaFlux
Iranul pregătește bomba nucleară. Răsturnare de situație în războiul din Orientul Mijlociu
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj