Accident cumplit în Timiş. Un şofer a murit după ce s-a răsturnat cu maşina

Un accident cumplit a avut loc, marţi dimineaţă, în Timiş. Un şofer în vârstă de 43 de ani a murit după ce a pierdut controlul volanului şi s-a răsturnat cu maşina.
Alina Costache
20 apr. 2021, 18:32
Accident cumplit în Timiş. Un şofer a murit după ce s-a răsturnat cu maşina
Accident cumplit în Timiş. Un şofer a murit după ce s-a răsturnat cu maşina

Accident cumplit în Timiş. Un şofer în vârstă de 43 de ani a pierdut controlul volanului între localităţile Comloşu Mare şi Gottlob şi s-a răsturnat cu maşina în afara părţii carosabile.

Accident cumplit în Timiş. Un şofer a murit

Citeşte şi Accident cumplit pe o şosea din Constanţa. Mama a zece copii, spulberată pe trecerea de pietoni

La faţa sosirea primelor forţe de intervenţie, şoferul în vârstă de 43 de ani era inconştient.

„Paramedicii au efectuat manevrele de resuscitare, din nefericire însă, victima de sex masculin a fost declarată decedată de către medicul sosit la fața locului”, transmit reprezentanții ISU Timiș.

La locul accidentului, au intervenit șapte pompieri cu o autospecială de primă intervenție și o ambulanță SMURD.

„Un bărbat de 43 de ani, conducea un autoturism pe DJ 594 A, din direcția Gottlob înspre Comlosu Mare, iar la un moment dat a ieșit în afara părții carosabile și s-a răsturnat. În urma impactului, conducătorul auto a decedat. În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă”, transmit reprezentanții IPJ Timiș, potrivit tion.ro. 

Accident grav în Alexandria, cu patru victime. Autoritățile au intervenit de urgență!

Accident cumplit în Alexandria, cu patru victime. Traficul pe șoseaua spre București se desfășoară cu dificultate, circulația fiind redresată doar pe un singur fir. Potrivit ISU Teleorman, accidentul s-a produs pe Drumul European 70, la kilometrul 82, la ieșirea din orașul Alexandria spre București.

Patru persoane au fost rănite, în urma unui accident rutier produs, sâmbătă dimineață, pe DN6, între localitățile Alexandria și Vitănești.

ISU Teleorman transmite că este vorba despre trei bărbați și o femeie, cele patru victime, toate conștiente și cooperante, însă cu diverse traumatisne, fiind preluate de echipajele de salvare sosite la fața locului și transportate la spital, pentru îngrijiri de specialitate. Potrivit sursei citate, una dintre victime este o femeie gravid

Din primele informații, se pare că șoferul autoturismului Dacia Logan ar fi efectuat o manevră de depășire, fără să se asigure, și a intrat în coliziune cu duba de lemne, care venea din sens opus, ulterior lovind și mașina pe care voia să o depășească.

Oamenii legii efectuează cercetări în acest caz, pentru a stabili împrejurările exacte în care s-a produs evenimentul rutier, spune presa locală.

Citeşte şi Accident teribil în Suceava! Fetiță de trei ani ucisă cu mașina de propriul tată, în timp ce se juca

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Liderul Peluzei Nord îi dă interzis lui Louis Munteanu la FCSB: “Cu asta am spus tot!”. Ce crede despre venirea lui Florin Cernat ca director sportiv
Capital.ro
Călin Georgescu a luat decizia. Anunț despre alegerile pentru Primăria Capitalei din 7 decembrie
Playtech.ro
Bani pentru mamele românce care locuiesc în Germania. Ce sumă primesc în plus la pensie?
Adevarul
Când crește valoarea tichetelor de masă în România și cine beneficiază de majorare
wowbiz.ro
BREAKING NEWS! Accident CUMPLIT! Un autocar cu 50 de pasageri s-a răsturnat într-o prăpastie. Toți erau studenți
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Clubul din SuperLiga vizat de investiția lui Rinat Ahmetov rupe tăcerea! Ucraineanul are o avere de aproape 8 miliarde de euro
MediaFlux
Au intrat banii pe cardurile de alimente! Un milion de persoane au primit sumele, însă sute de mii de români încă așteaptă
stirilekanald.ro
Tensiuni la granița României cu Ucraina! Avioane F-16 și Eurofighter, ridicate de urgență
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai