Accident cumplit între un autocar cu 60 de persoane şi o maşină în Suceava. Şoferul autoturismului, un tânăr de 20 de ani, a murit pe loc

Un autocar cu 60 de persoane şi o maşină s-au ciocnit, în noaptea de miercuri spre joi, în localitatea Prisaca Dornei din judeţul Suceava. În urma impactului puternic, şoferul maşinii, un tânăr de 20 de ani, a murit pe loc, iar un pasager din autocar a fost transportat la spital.
Filip Stan
10 feb. 2022, 08:27
Accident cumplit între un autocar cu 60 de persoane şi o maşină în Suceava. Şoferul autoturismului, un tânăr de 20 de ani, a murit pe loc
foto: svnews.ro

Accident cumplit între un autocar cu 60 de persoane şi o maşină în Prisaca Dornei, Suceava. La faţa locului au intervenit pompierii cu o autospecială pentru descarcerare şi o ambulanţă SMURD, în sprijinul cărora a ajuns un echipaj de la Serviciul de Ambulanţă Judeţean (SAJ) Suceava.

Rănit în accident, un bărbat de 30 de ani a fost transportat la spital. 57 de persoane din autocar au fost cazate la căminul cultural, întrucât autocarul a suferit avarii care nu i-au permis să-şi continue drumul, potrivit News.ro.

foto: svnews.ro

Citeşte şi: Licoarea-minune care face furori printre românce. Laptele de cartof nu are zahăr și conține o cantitate mare de vitamina D. Cum se prepară

Călătorii urmează să fie preluați ulterior de un alt autocar, pentru continuarea drumului.

„Până la sosirea unui alt mijloc de transport, pompierii militari au luat legătura cu autorităţile locale ale comunei Vama, care au pus la dispoziţie un spaţiu încălzit, în incinta căminului cultural”, au mai precizat pompierii. ISU Suceava.

Citeşte şi: EXCLUSIV Marcel Ciolacu ameninţă PNL cu alegerile anticipate: „Dacă doresc alegeri, noi ieşim de la guvernare şi facem alegeri”

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Scandal la Evaluarea Națională. Ce s-a întâmplat după ce lucrările au fost predate. Dezvăluirile făcute de un profesor
Fanatik.ro
Când se trage la sorți țintarul din SuperLiga 2026-2027. LPF a stabilit data oficială a evenimentului. Update
Capital.ro
Scumpiri la pompă după câteva zile de pauză. Șoferii plătesc mai mult. Cât costă acum benzina și motorina
Playtech.ro
Ce studii și ce avere are Sorin Grindeanu, ar putea ajunge din nou premier. Ce urmează după căderea Guvernului Veștea
Adevarul
„Pe Instagram mă simt ultimul om”. Dezbaterea virală care scoate la iveală un fenomen îngrijorător: statutul social cumpărat pe datorie
wowbiz.ro
Afecțiunea de care suferă Cheloo. Rapperul a dezvăluit chiar el ce problemă are
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cod portocaliu și galben de vijelii și furtuni cu grindină! Județele vizate de avertizarea meteo imediată
iamsport.ro
A numit ”singura echipă care îi poate pune probleme Spaniei” la CM 2026: ”Ascultați ce vă spun!”
MediaFlux
Beneficii pentru românii de peste 40 de ani. Mulți nu știu că au acest drept gratuit în țara noastră
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?