Accident grav în Hunedoara. Nouă persoane au fost rănite

Nouă persoane, între care se află trei femei, au fost rănite într-un accident de circulație care a avut loc sâmbătă, pe DN 7, în apropiere de localitatea Mintia, din județul Hunedoara, după ce microbuzul în care se aflau a acroșat o combină agricolă parcată pe marginea drumului.
Romania TV
30 iul. 2016, 07:31
Accident grav în Hunedoara. Nouă persoane au fost rănite

Două dintre victime se află într-o stare gravă, dar toți cei nouă răniți au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență Deva pentru îngrijiri medicale.

Din primele cercetări ale polițiștilor, accidentul a avut loc din cauză că șoferul ar fi ațipit la volan, microbuzul venind din Germania. Impactul dintre microbuz și utilajul agricol a fost puternic, motorul autovehiculului fiind găsit sub combină.

‘Un bărbat care conducea un microbuz cu 8+1 locuri, pe DN 7, dinspre Arad spre Deva, la intersecția cu un drum secundar — drumul târgului, se pare că a adormit la volan și a acroșat o combină agricolă parcată pe marginea drumului. În urma accidentului rutier, nouă persoane au fost transportate la Spitalul Județean Hunedoara — Deva pentru investigații de specialitate’, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean Hunedoara, Laura Bradu, potrivit Agerpres.

Persoanele din microbuz munceau în Germania și se îndreptau spre casă, ele fiind din județele Ilfov, Bacău și municipiul București.

Pentru salvarea victimelor au intervenit trei echipaje de la Inspectoratul pentru Situații de Urgență (ISU) Hunedoara și trei de la Serviciul Județean de Ambulanță.

Polițiștii au întocmit în cauză un dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Citeşte şi Tragedie pe o şosea din Botoşani. Doi tineri au murit pe loc după ce s-au răsturnat cu maşina VIDEO

 

DailyBusiness
Andra și Cătălin Măruță plătesc o avere pentru școala celor 2 copii. David și Eva învață la Cambridge School of Bucharest
Spynews
Fiul lui Ilie Dumitrescu ar fi provocat un accident, în Capitală! Toto Dumitrescu este căutat, după ce a fugit de la locul faptei
Bzi.ro
Imagini spectaculoase cu Andreea Esca în Grecia! „Cea mai lungă vacanță de când am carte de muncă!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Cum l-a scăpat statul român de urmărirea penală pe criminalul din măcelul de la Craiova. Acesta a intrat cu un cuțit într-o sală de jocuri
Capital.ro
Noul plan al lui Călin Georgescu. Ar vrea să preia AUR de la George Simion. Cum își va schimba discursul
Playtech.ro
Hidroelectrica vs. alți furnizori de energie electrică: cât plătești la aceeași factură de 150 kWh/lună în 2025
Adevarul
Scenariu de coșmar - Dronele din Polonia, doar o diversiune, România ar fi ținta reală. Șeful generalilor: „Acțiunea rușilor a fost deliberată”
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Doliu în clanul Pian! Unul dintre lideri a murit subit în Penitenciarul Rahova
Cancan.ro
Răsturnare de situație după ce Dorian Popa a fost condamnat la 8 luni de închisoare. Decizia finală a tribunalului!
iamsport.ro
George Copos, acum 40 de ani. Fata de lângă el este vedetă TV și a rupt tăcerea: 'Aveam 20 de ani'
MediaFlux
Prada a copiat opincile românești! Se vând la un preț enorm
stirilekanald.ro
Cine l-a înjunghiat pe Auraș în timpul măcelului de la Craiova. Criminalul era deja cunoscut în lumea interlopă. De la ce a pornit totul
substantial.ro
Dacă te balonezi și elimini gaze de peste 25 de ori pe zi, mai ales împreună cu alte simptome, ar fi bine să știi ce înseamnă