Accident grav între un microbuz de marfă şi un autoturism. O persoană a murit şi alte cinci au fost rănite

O persoană a murit şi alte cinci au fost rănite, dintre care două sunt în stare gravă, după ce un autoturism şi un microbuz de marfă s-au ciocnit frontal, joi după-amiază, pe DN 7G (centura oraşului Nădlac), traficul fiind complet blocat. Una dintre victime a fost preluată de un elicopter SMURD pentru a fi transportată la un spital din Timişoara.
Romania TV
09 aug. 2018, 13:08
Accident grav între un microbuz de marfă şi un autoturism. O persoană a murit şi alte cinci au fost rănite

Un grav accident a avut loc pe şoseaua de centură a oraşului Nădlac (DN 7G), pe direcţia spre Arad. Un Ford Transit în care se aflau două persoane ce transportau diverse mărfuri s-a izbit frontal cu un autoturism Toyota cu patru ocupanţi.

Şoferul autoturismului a murit la scurt timp după impact, iar toţi ceilaţi cinci ocupanţi ai vehiculelor au suferit răni. Două persoane au fost încarcerate şi au fost rănite grav, fiind extrase de echipaje de descarcerare ale pompierilor arădeni.

Una dintre victime, un băiat de 17 ani, este în stare critică şi a fost preluată de la locul accidentului de un elicopter SMURD, pentru a fi transportată la un spital din Timişoara.

Ceilalţi patru răniţi au fost transportaţi cu ambulanţe la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Arad.

Traficul pe şoseaua de centură a oraşului Nădlac este complet blocat şi se estimează că va fi reluat în jurul orei 16.30.

Poliţiştii fac cercetări pentru a stabili care dintre şoferi a provocat accidentul.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Scene incredibile în Capitală! Tânăr, surprins încercând să se arunce în fața mașinilor! CAV de la Survivor a intervenit imediat
Fanatik.ro
Gigi Becali nu s-a uitat la bani! Noul transfer al FCSB, direct în topul celor mai bine plătiți fotbaliști din SuperLiga. Exclusiv
Capital.ro
Lumea filmului este în doliu. S-a stins un nume de referință al televiziunii americane. A fost legenda din spatele unor seriale urmărite de milioane de oameni
Playtech.ro
Țara în care tot mai mulți nemţi pleacă pentru salarii mai mari. Spun că o duc mai bine decât în Germania
Adevarul
Paradoxul imobiliar din România: vânzările scad, dar prețurile cresc. Gabriel Biriș: „Ne așteaptă o ajustare de durată, de circa 5 ani”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Bani pentru elevii care au obținut media 10 la examenele naționale! Ce sume ar putea primi absolvenții
iamsport.ro
400.000 de euro salariu pentru transferul verii la FCSB. Jucătorul a ajuns deja în România
MediaFlux
Cerere gratuită de informații privind pensia. Tot mai mulți români folosesc aplicația de la ASF
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România