ACCIDENT GRAV: Microbuz plin cu pasageri, răsturnat la ieşirea din oraşul Borsec

Un microbuz în care se aflau 19 persoane s-a răsturnat marţi pe DN 15, la ieşirea din oraşul Borsec, spre Topliţa, mai multe persoane prezentând escoriaţii, fără să fie rănite grav, potrivit primelor informaţii.
Iulian Tudor
10 sept. 2019, 11:07
ACCIDENT GRAV: Microbuz plin cu pasageri, răsturnat la ieşirea din oraşul Borsec

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Harghita, Alina Ciobotariu, a declarat că la faţa locului intervin trei ambulanţe SMURD, o autospecială cu modul de descarcerare şi două ambulanţe de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă.

La rândul său, purtătorul de cuvânt al IPJ Harghita, Gheorghe Filip, a menţionat că toate cele 19 persoane au fost scoase din microbuz în siguranţă, de către poliţişti.

Potrivit sursei citate, nimeni nu pare să fie rănit grav, deşi sunt mai mulţi călători care prezintă escoriaţii, doi dintre ei urmând să fie transportaţi la spital.

Sursa citată a precizat că microbuzul este înmatriculat în judeţul Mehedinţi şi deocamdată nu se cunosc cauzele producerii accidentului, existând posibilitatea să fie vorba de neadaptarea vitezei la condiţiile de drum în curbă.

Circulaţia se desfăşoară pe o singură bandă, dirijată de poliţiştii prezenţi la faţa locului.

Plan roşu de intervenţie, un microbuz cu 13 persoane s-a răsturnat în Dolj. Doi morţi şi mai mulţi răniţi după impact

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Bomba momentului în televiziune! Diana Bart semnează cu Antena Stars?!? Cum a fost surprinsă de paparazzii Spynews.ro
Fanatik.ro
Tânărul de 17 ani, vizat de extrădare în SUA pentru terorism, merge din nou la liceu. Ce note are puștiul care vrea să dea bacul în România
Capital.ro
Călin Georgescu e în doliu. Și-a luat adio de la un mare român: S-a mutat la Cer o stea a demnității românești!
Playtech.ro
Toate măsurile fiscale pentru 2026. Pentru ce vor plăti românii impozite mai mari şi taxe de anul viitor
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Un bărbat din Capitală a ajuns să fie operat de urgență, după ce a fost înjunghiat de vecinul său băut
iamsport.ro
ȘOCANT! MM Stoica l-a dat afară de la FCSB după ce l-a prins că sifonează informații din club: 'Atât de mare era obsesia'
MediaFlux
Cum cresc impozitele la mașini de la 1 ianuarie 2026. CALCULE
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu