Accident grav provocat de un şofer fără permis. Un tânăr de 26 de ani a murit pe loc

Un accident cumplit a fost provocat în noaptea de miercuri spre joi, în judeţul Bistriţa-Năsăud, de un şofer în vârstă de 23 de ani fără permis de conducere. Un tânăr în vârstă de 26 de ani a murit.
Alina Costache
17 sept. 2020, 05:01
Accident grav provocat de un şofer fără permis. Un tânăr de 26 de ani a murit pe loc

Accidentul s-a petrecut pe raza localităţii Ilva Mică, iar cei doi tineri sunt localnici. Potrivit poliţiştilor, cel mai probabil, din cauza vitezei excesive, tânărul de 23 de ani ar fi pierdut controlul asupra volanului, iar maşina a ieşit în afara părţii carosabile, unde a intrat în coliziune cu un cap de pod şi s-a răsturnat.

Pasagerul din dreapta, de 26 ani, a murit, iar tânărul de 23 de ani a fost rănit.

În urma verificărilor efectuate a reieşit că cel care a condus maşina nu deţine permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule.

Pe parcursul intervenţiei echipajelor de salvare, traficul pe DN 17D, în zona în care s-a produs accidentul, s-a desfăşurat alternativ, pe un sens, iar poliţiştii au dirijat circulaţia pentru aproximativ o oră.

Poliţiştii continuă cercetările în acest caz pentru stabilirea cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care a avut loc evenimentul.

Citeşte şi Accident grav în Capitală. Două maşini s-au ciocnit. „Se întâmplă tot timpul aici”

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Lewis Hamilton, imagini de senzație alături de familia sa și Kim Kardashian. E tot mai apropiat de copiii vedetei
Capital.ro
Insula care a detronat favorita Greciei în 2026. Paradisul tropical ales drept cel mai bun din lume
Playtech.ro
Cât costă o zi la NIBIRU Costinești. Cât plătesc turiștii pentru festivalurile anunțate de Selly și ce surprize îi așteaptă
Adevarul
Asul din mâneca dascălilor după ce CCR a respins creșterea cuantumului plății cu ora: „Corectarea măsurilor de austeritate nu mai poate fi amânată”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
S-a dezlănțuit la adresa finalistei CM 2026: ”A trișat întotdeauna, o scursură de națională, cea mai oribilă din lume!”
MediaFlux
Sumă imensă pentru uciderea lui Donald Trump. A fost publicat și locul unde ar putea fi omorât
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România