Accident în Bistriţa: Două persoane au fost rănite într-un grav accident

Două persoane au fost grav rănite, vineri după-amiază, în dreptul localităţii bistriţene Livezile, după ce maşina în care se aflau nu a acordat prioritate alteia, fiind lovită în partea laterală, pentru una din victime fiind solicitată intervenţia unui elicopter SMURD.
Romania TV
14 sept. 2012, 15:48
Accident în Bistriţa: Două persoane au fost rănite într-un grav accident

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Bistriţa-Năsăud, Antonela Gorgan, a declarat că o maşină în care se aflau două persoane şi care ieşea de pe un drum secundar nu a acordat prioritate alteia, care circula pe DN 17.

Maşina care circula pe DN 17 a lovit celălalt autoturism în partea laterală, fiind rănit şoferul acestuia, precum şi pasagera. În urma impactului, cele două persoane aflate în maşina care nu a dat prioritate au fost rănite şi transportate la spital.

„Cele două persoane din maşina care nu a acordat prioritate sunt rănite după ce cealaltă maşină a lovit autoturismul din lateral. E vorba de şofer, un bătrân de 74 de ani, care e rănit grav, şi de o femeie, care se afla în maşină. Din informaţiile pe care le avem a fost chemat un elicopter SMURD pentru ca bătrânul să fie transportat la o clinică de specialitate, femeia fiind adusă la Spitalul Judeţean de Urgenţă Bistriţa pentru îngrijiri”, a declarat Gorgan.

DN 17 face legătura între Transilvania şi Moldova prin Pasul Tihuţa.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
„Țintă necooperantă!” Ce s-ar întâmpla dacă avionul lui Vladimir Putin ar pătrunde în spațiul aerian al României. Răspunsul lui Radu Miruță, noul șef al MApN
Capital.ro
Ce a schimbat, de fapt, Traian Băsescu în România. Dan Voiculescu îl judecă peste ani: O catastrofă irepetabilă
Playtech.ro
Declin demografic accelerat în România. Țara a ajuns la nivelul populației de acum aproape 50 de ani
Adevarul
Serviciile ucrainene lovesc greu în armata rusă. Un avion-cheie a fost scos din luptă înainte de distrugerea submarinului din Novorossiisk
wowbiz.ro
Clipe cumplite pentru Loredana Groza, în prag de sărbători! Tatăl artistei se află în stare gravă la spital: „Tata…fă-te bine”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
EXCLUSIV Ce cadouri se dau de Crăciun în familia lui Dan Negru. Prezentatorul Kanal D a dezvăluit și ce își dorește pentru 2026
iamsport.ro
Moartea tragică a tatălui lui Loți Bölöni. Drama a avut loc la meciul legendarului fotbalist: ”Am vrut să îi spun asta, dar nu am îndrăznit. Cred că undeva sus ți-e scrisă soarta”
MediaFlux
Anunț oficial cu privire la salariul minim. Cine va suporta noile taxe
stirilekanald.ro
Explozie pe Autostrada A1! Un camion plin cu GPL a sărit în aer după un accident cu un TIR. Imagini șocante
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend