Accident în care a fost implicată o ambulanţă SMURD, la Timişoara. Un copil de patru luni şi mama lui au fost răniţi

Un accident de circulaţie a avut loc joi, la Timişoara, într-o intersecţie, fiind implicate un autoturism şi o autospecială SMURD aflată în misiune. În urma accidentului, şoferiţa care nu a acordat prioritate ambulanţei şi copilul ei de patru luni au fost răniţi uşor, fiind transportaţi la spital pentru investigaţii medicale.
Romania TV
04 ian. 2018, 13:39
Accident în care a fost implicată o ambulanţă SMURD, la Timişoara. Un copil de patru luni şi mama lui au fost răniţi

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă al judeţului Timiş, Elena Megherea a declarat pentru News.ro că accidentul a avut loc la intersecţia străzilor Gheorghe Lazăr cu Circumvalaţiunii, din Timişoara.

„S-a deplasat la locul intervenţiei o autospecială cu modul de descarcerare. Este un accident cu o ambulanţă SMURD care se deplasa la spital cu pacient, iar la intersecţia Gheorghe Lazăr cu Circumvalaţiunii a intrat în coliziune cu un alt autoturism, în care era o doamnă de 28 de ani şi un bebeluş de 4 luni. Doamna care a fost la volanul autoturismului are câteva răni uşoare, a fost transportată împreună cu bebeluşul la spital pentru investigaţii medicale”, a declarat Elena Megherea.

Poliţiştii spun că accidentul s-a produs în urma unei neacordări de prioritate.

„O femeie de 28 de ani a condus un autoturism pe strada Circumvalaţiunii, iar la intersecţia cu strada Gheorghe Lazăr, nu a acordat prioritate de trecere unei autospeciale SMURD, aflate în misiune, cu semnalele acustice şi luminoase în funcţiune”, a decarat Ionuţ Sârbu, purtătorul de cuvânt al IPJ Timiş.

Poliţiştii fac cercetări pentru stabilirea exactă a cauzelor şi împrejurărilor producerii accidentului.

 

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Dezvăluire bombă a președintelui FRF! Răzvan Burleanu, întrebat direct dacă se pariază ilegal în fotbalul românesc: „Da, clar! Avem multe audieri în curs!”
Capital.ro
Obligație pentru proprietarii de la bloc. Apartamentul nelocuit nu te scapă de plată. Ce achiți chiar și pentru locuința goală
Playtech.ro
Pieptăn sau piaptăn: Care este forma corectă în limba română și de ce
Adevarul
„Ancora NATO”, ținta lui Putin? Insula-cheie din Marea Baltică care stă între Europa și un război major cu Rusia
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Doamne, ce TRAGEDIE! Fiul celebrului artist a fost găsit MORT în... Vezi mai mult
iamsport.ro
Alianță pentru excluderea FCSB din SuperLiga: ”Mergem la UEFA. Trebuie să desființăm echipa «fake» a lui Gigi Becali”
MediaFlux
Românii care pot să iasă la pensie cu 5 ani mai devreme. Care sunt condițiile și cine beneficiază
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Top 5 sloturi Yggdrasil