Accident în Olt. Un bărbat a murit şi alţi doi au fost răniţi

Un bărbat şi-a pierdut viaţa, iar alţi doi au ajuns în stare gravă la spital, în urma unui accident rutier petrecut joi dimineaţă, în judeţul Olt, în care au fost implicate un autocamion şi o autoutilitară.
Filip Stan
12 apr. 2018, 07:33
Accident în Olt. Un bărbat a murit şi alţi doi au fost răniţi

Joi dimineaţă a avut loc un accident rutier pe Drumul European 574, între localităţile Negreni şi Coloneşti, în eveniment fiind implicate un autocamion şi o autoutilitară, în care se aflau patru persoane. În accident au fost implicate un autocamion şi o autoutilitară, în care se aflau patru persoane.

Potrivit news.ro, la faţa locului s-au deplasat o autospecială complexă pentru intervenţie şi descarcerare de la Staţia de Scorniceşti şi mai multe echipaje de la Serviciul de Ambulanţă Olt, iar în momentul sosirii echipajelor, cei trei bărbaţi aflaţi în autoutilitară erau încarceraţi.

Vezi şi: Accident grav în Teleorman, un mort şi 14 răniţi. S-a activat Planul Roşu VIDEO

Şoferul acesteia, în vârstă de 27 de ani, din localitatea Ciupercenii Noi, judeţul Dolj, a fost găsit decedat. Pentru extragerea celor doi pasageri, echipa de descarcerare a îndepărtat mai multe elemente de caroserie, autoutilitara fiind grav avariată în urma impactului. Cei doi bărbaţi, unul în vârstă de 37 de ani şi celălalt în vârstă de 55 de ani, ambii din localitatea Ciupercenii Noi, au fost transportaţi la UPU Slatina, cu multiple traumatisme.

În urma acestui eveniment, traficul rutier a fost întrerupt pe ambele sensuri timp de câteva zeci de minute, ulterior circulându-se pe un fir alternativ.

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
O asistentă de 23 de ani a fost găsită moartă în timpul turei, într-un spital privat din Constanța. Tânăra abia venise la serviciu
Fanatik.ro
Lista buncărelor de lângă stadioanele din SuperLiga. Unde să te adăpostești dacă stai în Ghencea, Giulești, Ștefan cel Mare sau în jurul Arenei Naționale
Capital.ro
A murit cel mai iubit actor. Doliu în teatru, film și televiziune. A avut o carieră de peste șase decenii
Playtech.ro
De ce majoritatea numelor de familie românești se termină în „-escu”: explicația istorică și lingvistică
Adevarul
Riscă Iran să fie noul Vietnam al Americii? Expert în Orientul Mijlociu: „Au multe capacități necunoscute și rachete puternice”
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă la granița României! O dronă rusească a pătruns în spațiul aerian românesc, la nord de Sulina
iamsport.ro
S-a aflat totul! Tottenham a vrut să îl vândă pe Drăgușin în această iarnă! Ce sumă doreau englezii pentru român
MediaFlux
Eliza, fiica Adriana Iliescu a împlinit 21 de ani. Cum arată astăzi tânăra
stirilekanald.ro
28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj