Accident înfiorător la ieşirea din Slatina. Un bărbat a MURIT şi alte cinci persoane au fost rănite VIDEO

Scene de coşmar au avut loc joi seara în urma unui accident produs la ieşire din Slatina. Un bărbat a murit, iar alte cinci persoane au fost rănite, după ce două maşini s-au ciocnit violent, în zona podului peste râul Olt.
Romania TV
09 oct. 2020, 05:01
Accident înfiorător la ieşirea din Slatina. Un bărbat a MURIT şi alte cinci persoane au fost rănite VIDEO

În accident două autoturisme în care se aflau şase persoane. În urma impactului puternic, şoferul uneia dintre maşini şi o femeie pe care o transporta au rămas încarceraţi, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Olt, Alin Băsăşteanu, conform Agerpres.

La faţa locului au intervenit mai multe echipaje de pompieri pentru a descarcera persoanele blocate între fiare, precum şi  patru echipaje de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă Olt.

„La sosirea echipajelor, şoferul încarcerat, în vârstă de 31 de ani, din oraşul Balş, prezenta leziuni incompatibile cu viaţa. Femeia încarcerată, în vârsta de 23 de ani, din oraşul Balş, a fost găsită conştientă, politraumatizată prin accident rutier, iar pentru extragerea acesteia pompierii au îndepărtat mai multe elemente de caroserie.

Tânăra a fost preluată de medicii de la Ambulanţă şi transportată de urgenţă la UPU Slatina. Tot la UPU Slatina au ajuns şi alte trei femei, aflate în aceeaşi maşină. Potrivit ISU Olt, victimele au 17, 18 şi 31 de ani şi sunt conştiente în urma accidentului.

Potrivit Gazeta Nouă, şoferul celui de-al doilea autoturism implicat în accident, în vârstă de 21 de ani, din localitatea Mamura, a fost și el transportat la UPU Slatina, pentru investigații medicale amănunțite.

Guvernul a prelungit starea de alertă. Noi restricţii pentru români din 15 octombrie

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Panică într-un avion! Pasagerii au auzit zgomote și țipete din compartimentul de cală: ”Nu am mai pățit așa ceva în viața mea”
Fanatik.ro
Concedieri masive în fabrici importante din România. Dezastrul industrial din UE lovește din plin și în angajații din țara noastră
Capital.ro
Tragedie în televiziune. S-a stins la 46 de ani una din cele mai iubite jurnaliste din România: Îmi tremură și acum sufletul!
Playtech.ro
Taxe locale și impozite în 2026. Cum verifici sumele datorate, pas cu pas
Adevarul
Unirea României cu Moldova: cum trebuie citită declarația Maiei Sandu. „Din acest an s-a intrat într-o altă etapă”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Fostul jucător de la Dinamo s-a întors băut cu mașina de la Revelion: ”Numai pe contrasens am condus! De ce recunosc?”
MediaFlux
Românii care au datorii apar oficial pe lista rușinii! Guvernul a aprobat proiectul
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend