Accident mortal în judeţul Arad! Un motociclist a fost lovit din plin de o maşină FOTO

Un accident cumplit s-a produs în judeţul Arad, mai exact în localitatea Felnac. Vinovat ar fi şoferul autoturismului care ar fi virat la stânga fără să acorde prioritate. 
Romania TV
09 aug. 2020, 13:10
Accident mortal în judeţul Arad! Un motociclist a fost lovit din plin de o maşină FOTO

În urma impactului, atât autoturismul, cât și motocicleta au luat foc, iar motociclistul și-a pierdut viața la scurt timp după ce au ajuns echipajele de salvare.

La fața locului s-a deplasat Detașamentul de Pompieri Arad, o Ambulanță de la SAJ și SVSU Felnac, în urma unui apel la 112.

În momentul sosirii echipajelor de intervenție, ambele vehicule au ars în totalitate. Victima a fost găsită inconștientă.

Este vorba de un bărbat de 45 de ani, conducătorul motociclete. Acesta, din păcate nu a răspuns la manevrele de resuscitare, fiind decalarat decesul. Șoferul mașinii de teren nu este rănit.

„Un bărbat de 30 de ani din Felnac, în timp ce conducea un autoturism pe DJ 682 dinspre Arad, în dreptul Primăriei Felnac, nu s-a asigurat corespunzător la efectuarea virajului la stânga şi nu a acordat prioritate de trecere unei motociclete conduse din sens opus de un bărbat de 45 de ani din Timiş”, a declarat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad, Adina Aconstantinesei.

În urma impactului, maşina şi motocicleta au luat foc şi au ars în totalitate.

„În momentul sosirii echipajelor de intervenţie, ambele ardeau generalizat. A fost găsită o victimă inconştientă, conducătorul motocicletei. Acesta, din păcate, nu a răspuns manevrelor de resuscitare, fiind declarat decesul. Şoferul nu este rănit”, a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Arad, George Pleşca.

Poliţiştii fac acum cercetări pentru a stabili cu exactitate cauza accidentului şi dacă şoferul va fi găsit vinovat pentru uciderea motociclistului. Acesta din urmă a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ. 

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Mihaela Rădulescu a răbufnit la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: ”Mi-au împachetat lucrurile ca pe niște gunoaie”
Capital.ro
Regulă la bloc. Asociațiile de proprietari nu mai pot spune „nu”. Ce obligații apar chiar dacă nu sunt scrise clar în lege
Playtech.ro
Motivul pentru care zborurile din București sunt mai scumpe decât cele din capitalele alăturate. Diferențele de preț sunt însemnate
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a dezvăluit ”informațiile primite pe surse” înaintea eliminării României de la Euro 2024: ”Nu le puteam proba”
MediaFlux
Tradiții în Miercurea Luminată. Cum putem evita „nunta șoarecilor” în casa noastră
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj