Accident pe Dealul Feleacului, în Curba Morţii: Şoferul unui TIR a murit sub ochii logodnicei

Un accident grav a avut loc în judeţul Cluj. Un bărbat de 34 de ani a murit, iar logodnica lui a ajuns în stare gravă la spital. Tirul în care cei doi se aflau s-a răsturnat. Şoferul conducea cu viteză, a pierdut controlul volanului şi s-a izbit de parapeţi. Impactul a fost extrem de violent, şoferul a rămas prins între scaun şi parapeţii din beton.
Romania TV
04 feb. 2015, 11:10
Accident pe Dealul Feleacului, în Curba Morţii: Şoferul unui TIR a murit sub ochii logodnicei

Un bărbat de 34 de ani a murit marți seara, în „Curba Morții”, pe Dealul Feleacului. În Curba Morții, a intrat cu viteză prea mare și s-a răsturnat, potrivit stiridecluj.ro.

Şoferul a pierdut controlul volanului, a lovit un parapet pe care l-a rupt şi apoi s-a răsturnat înt-un şanţ. Bărbatul avea viteză, spun poliţiştii, iar carosabilul era umed.

Şoferul nu a mai avut nicio şansă. Pompierii s-au chinuit zeci de minute să-l scoată din cabina Tir-ului care era complet distrusă. Logodnica lui a fost grav rănită şi transportată la spital.

Tir-ul era încărcat cu alimente. Toată marfa s-a răsturnat pe şosea, iar circulaţia a fost blocată zeci de minute.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Europa se pregătește pentru era reginelor! Majoritatea tronurilor vor fi ocupate de femei
Fanatik.ro
După 42 de ani de la marele meci, legenda lui Dinamo a făcut anunțul: “Am suferit extraordinar de mult!”
Capital.ro
Locatarii și asociațiile de proprietari nu pot contesta în justiție. Documentele de la Primărie care trebuie acceptate
Playtech.ro
Chemarea ambulanței la accident în 2026: când e obligatoriu și cum te protejezi legal
Adevarul
Fost șef MI6: Pierderile Rusiei în Ucraina sunt „uluitoare”, 30.000 de soldați uciși într-o lună
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Diana, tânăra gravidă care s-a stins în urma accidentului din Iași, va fi condusă pe ultimul drum cu onoruri militare
iamsport.ro
BREAKING | Adi Mutu, noul antrenor de la Universitatea Craiova?! Mihai Rotaru a rupt tăcerea
MediaFlux
Statul român preia gigantul Rusiei! SUA a impus restricții, România a găsit o soluție
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj