Accident provocat de doi şoferi beţi. O persoană a fost rănită grav

Un accident grav a fost provocat de doi şoferi băuţi, în judeţul iaşi. Unul dintre ei nu a observat coada de maşini care se formase la bariera de la Tomeşti şi a intrat într-un autoturism. Acesta a ricoşat şi a lovit o altă maşină. În urma accidentului, toate cele trei maşini au fost avariate şi o persoană a fost rănită grav. 
Filip Stan
21 feb. 2020, 06:59
Accident provocat de doi şoferi beţi. O persoană a fost rănită grav

Șoferul unei Dacii Logan s-a urcat beat la volan. El nu a observat coada de mașini care se formase la bariera de la Tomești pe sensul de intrare în Iași și a izbit puternic un autoturism Hyundai condus de un moldovean. Acesta a ricoșat într-un Opel la volanul căruia se afla alt bărbat sub influența băuturilor alcoolice, potrivit ziaruldeiasi.ro. 

Cei trei şoferi au fost testaţi cu aparatul alcooltest, iar poliţiştii au avut surprinza să descopere că doi dintre aceștia erau beți. Șoferul Loganului avea 0,83 mg/litru alcool pur în aerul expirat, iar cel al Opelului avea 0,13 mg/litru alcool pur în aerul expirat.

Citeşte şi Accident cumplit în Sălaj. O persoană a murit, iar alte patru au ajuns la spital

Amândoi s-au ales cu dosare penale. Autoturismele au fost avariate. În urma impactului, pasagerul de pe scaunul din dreapta din Dacia Logan, a fost grav rănită.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Igor Cuciuc a încercat să își dezgroape fiica! Momente cumplite pentru familia artistului
Fanatik.ro
Cum a contribuit Rinat Ahmetov la protecția Ucrainei, României și a țărilor din estul Europei. Suma uriașă de bani donată
Capital.ro
Călin Georgescu premier și AUR în Guvern. Ilie Bolojan, nevoit să explice totul: Când ai un drum greu, faci eforturi
Playtech.ro
Amenzi pentru depăşire pe linia continuă. Ce scrie în Codul Rutier în 2026, situaţii explicate de poliţişti
Adevarul
Scena politică se redesenează: AUR câștigă, USR pierde, PSD joacă periculos
wowbiz.ro
Alex Marcu, mărturii tuburătoare la un an de la moartea Teodorei. Cât de greu îi este să treacă peste tragedie: „Lucrez cu doi psihologi”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ciprian, un român de 40 de ani, și-a găsit sfârșitul în Germania, în timp ce se afla pe motocicletă: „Ai lăsat în urmă pe iubitul tău fiu..”
iamsport.ro
Prunea a început să plângă după ce a văzut ce a pățit apropiata sa la TV: ”Nu se poate! Fata asta e ceva incredibil”
MediaFlux
Incident violent într-un avion Wizz Air în timpul zborului! O femeie, agresată de o mamă cu doi copii după o ceartă. Poliția a intervenit la aterizare
stirilekanald.ro
Nicușor Dan a semnat demisia...
NEWS ALERT Un camion a fost cuprins de foc pe autostrada A1, în Hunedoara