Accident rutier grav în Bucureşti. Doi tineri au murit carbonizaţi VIDEO

Doi tineri din Capitală au murit carbonizaţi şi un adolescent a fost rănit grav după ce maşina în care se aflau s-a izbit puternic de un stâlp şi a luat foc. Băiatul de 15 ani a reuşit să iasă din maşină în ultimul moment. El a fost transportat de urgenţă la spital pentru îngrijiri medicale.
Romania TV
01 nov. 2012, 06:48
Accident rutier grav în Bucureşti. Doi tineri au murit carbonizaţi VIDEO

Accidentul s-a produs miercuri seara, pe Şoseaua Cotroceni. Şoferul a pierdut controlul maşinii într-o curbă şi s-a izbit puternic de un stâlp de iluminat. Martorii spun că autoturismul mergea cu o viteză foarte mare.

În urma impactului violent, autoturismul a izbucnit în flăcări, iar cele două victime nu au mai avut şanse de supravieţuire.

„Am fost solicitaţi să intervenim la un accident rutier cu posibilitatea de victime surprinse. Am ajuns la faţa locului, s-a constatat că ardea violent cu flacără deschisă. S-a trecut la operaţiunile de stingere, după stingere s-a constatat că în autoturism erau două persoane decedate”, a declarat un pompier aflat la fața locului.

Copilul de 15 ani a reuşit în ultimul moment să iasă din maşină, asta deşi avea răni grave. La sosirea poliţiştilor, maşina era deja în flăcări.

„Un autoturism marca BMW ce se deplasa dinspre Apaca către Pod Cotroceni a pierdut controlul direcţiei pe fondul vitezei excesive şi a lovit lateral un stâlp de pe marginea drumului”, a precizat Andrei Codau, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Rutiere.

La faţa locului a fost deschisă o anchetă pentru a stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Prințul Harry și Meghan Markle se mută înapoi în Marea Britanie. Regele Charles a aflat că se vor întoarce acum câteva zile
Fanatik.ro
Universitatea Craiova – Ararat-Armenia, LIVE VIDEO în play-off Europa League, manșa tur. Cine transmite la TV, brigada de arbitri, live text și cote la pariuri
Capital.ro
Curs valutar joi, 20 august. Cât valorează euro, dolarul și francul elvețian. BNR a publicat noile cotații
Playtech.ro
Cât curent consumă casa chiar și când nu folosești nimic. Aparatele care trag energie 24 de ore din 24
Adevarul
De la un sat uitat de lume din Botoșani la marile gale de K1. Povestea românului cu 61 de victorii și 34 de KO-uri
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier cu 22 de victime la Mediaș! A fost activat Planul Roșu de Intervenție
iamsport.ro
BREAKING | E gata: primul transfer pentru Șumudică după revenirea la CFR! Un internațional semnează cu clujenii
MediaFlux
Nicușor Dan are pe listă 3 nume pentru premier. Cine ar putea fi viitorul șef al Guvernului (Surse)
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat