Accident teribil, omul de afaceri a murit pe loc, soţia este la spital în stare gravă

Un om de afaceri din Focşani a fost victima unui tragic accident rutier în Covasna, pe DN 11. Traficul pe DN 11 a fost blocat timp de câteva zeci de minute.
Filip Stan
08 oct. 2021, 22:07
Accident teribil, omul de afaceri a murit pe loc, soţia este la spital în stare gravă

Omul de afaceri focșănean Nicu Tănasă şi-a găsit sfârșitul, vineri seară, în urma unui accident rutier . Accidentul teribil s-a produs în județul Covasna. Nicu Tănasă și soția sa circulau cu mașina personală, când au intrat în coliziune cu o autoutilitară, între localitățile Reci și Moacșa. În urma accidentului, au rezultat două victime: șoferul autoturismului (Nicu Tănasă) și o femeie, pasageră în autoturism (soția acestuia). Traficul pe DN 11 a fost blocat timp de câteva zeci de minute. Cei doi răniți au fost transportați la Spitalul Județean din Sfântul Gheorghe. Din păcate, din cauza rănilor suferite, inima lui Nicu Tănasă a încetat să mai bată.

A murit actorul din „Poliţist, adjectiv”, premiat la Cannes. Ionuţ Stoica era internat cu COVID-19
Nicu Tănasă făcea parte din vechea generație de oameni de afaceri vrânceni, care au intrat în mediul privat în anii `90. Una dintre afacerile sale a fost restaurantul Casablanca din Focșani, acolo unde funcționează, de câțiva ani, Universitatea Bioterra. El s-a implicat o perioadă și în politică, la un moment dat fiind președinte al organizației UNPR Focșani.

Biserica Ortodoxă Română, în doliu! Părintele Vasile Someșanul, Episcop vicar al Arhiepiscopiei Vadului, Feleacului și Clujului, a murit
IPJ Covasna a transmis un comunicat de presă în această seară, referitor la evenimentul în urma căruia și-a pierdut viața focșăneanul Nicu Tănasă. ”La data de 08.10.2021, în jurul orelor 15.00, polițiștii din cadrul Serviciului Rutier – Biroul Drumuri Naționale și Europene au fost sesizați prin apel 112 despre faptul că pe DN 11, la km. 33, a avut loc un accident de circulație soldat cu victime omenești. Polițiștii care s-a deplasat la fața locului au constatat că un autoturism condus de un bărbat de 75 de ani a intrat în coliziune cu o autoutilitară condusă de un bărbat de 37 de ani. În urma accidentului rutier, a rezultat rănirea gravă a conducătorului autoturismului și rănirea ușoară a unei femei de 66 de ani, pasageră în autoturism. Cei doi au fost transportați la o unitate medicală pentru îngrijiri. Ulterior, bărbatul de 75 de ani a decedat la spital. Conducătorul autoutilitarei a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ.”

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Cu ce se ocupă fosta jucătoare de tenis din Rusia, după retragere. La 40 de ani a început o meserie nouă
Capital.ro
Carte electronică de identitate 2026. Anul până când mai sunt valabile vechile cărți de identitate
Playtech.ro
Ce este cvadriciclul și de ce poate fi condus fără permis de conducere. Modelul Arora S2 care a luat foc are viteză maximă de 25 km/h
Adevarul
Trupele NATO au fost „bătute măr” de ucraineni în cadrul unor exerciții în Estonia. „Suntem condamnați”
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bebeluș a murit după ce a băut lapte de... Vezi mai mult
iamsport.ro
”Pleacă dracului!”. Ce i-a spus Ilie Năstase lui Nicolae Ceaușescu de l-a ”înghețat” pe liderul comunist
MediaFlux
Trump știe cum poate Zelenski să câștige războiul. Sfatul președintelui SUA în relația cu Rusia
stirilekanald.ro
Diana va fi înmormântată cu onoruri militare. Viitoarea mămică a murit împreună cu fetița din pântec și cu soțul afacerist, Sorin Iacob, în tragedia din Iași
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat