Adrian Alexandrov a dat totul din casă. Adevărul despre câți bani dădea Elena Udrea pe haine: „A fost asumată de la început. Pe ea și hainele ieftine devin scumpe”

Adrian Alexandrov a vorbit recent despre relația lui cu Elena Udrea, cum a început, ce admiră cel mai mult la partenera lui, dar și câți bani dă pe haine.
Alina Costache
17 oct. 2024, 13:42
Adrian Alexandrov a dat totul din casă. Adevărul despre câți bani dădea Elena Udrea pe haine:

Deși sunt nevoiți să aibă o relație atipică, Elena Udrea fiind în închisoare, unde își ispășește pedeapsa de șase ani primită în dosarul Gala Bute, Adrian Alexandrov îi este alături și are grijă de familia lor.

Invitat la podcastul lui Bursucu, Adrian Alexandrov a dezvăluit cum au fost primele întâlniri cu Elena Udrea și din ce motiv se certau.

Data exactă când Adrian Alexandrov a sărutat-o pe Elena Udrea

„Nu știu data, dar aș putea să-ți pun orice dată și tu o iei de bună. Cred că la vreo două – trei săptămâni după ce ne-am întâlnit prima dată la cafenea. Nu ne vedeam în fiecare zi, la aproximativ două – trei zile. Îți dai seama că voiam să mă văd, să vorbim, să povestim. Nu am vrut să las nici impresia că sunt disperat. Au mai fost momente când eu îi scriam un mesaj și răspundea după câteva ore și mă gândeam că am făcut ceva greșit, că nu i-a plăcut ce i-am scris.

Da, ne-am și certat, dar certurile erau mai la început, când eu aveam părerile mele despre ce politică bazate pe ce vedeam la televizor, iar ea știa lucrurile exact așa cum se întâmplau. Și de acolo ieșea o mică ceartă. Aveam și eu ideile mele. Și de multe ori parcă și uitam cu cine vorbeam, mai ales pe subiectul asta”, a declarat soțul fostului ministru.

Citește și Adrian Alexandrov a văzut-o o singură dată pe Elena Udrea plângând. Momentul în care politiciana a cedat

Cum se împart banii într-o relație

Mulți români au această dezbatere privind gestionarea banilor într-o relație, dacă e mai bine să fie la comun sau separat. În opinia lui Adrian Alexandrov, dacă vorbim despre o relație serioasă, banii ar trebui să fie la comun.

„Eu văd lucrurile puțin diferit. Cunosc cazuri ale unor cunoștințe care, deși s-au căsătorit, fiecare e cu banii lui. Pentru mine, când ești într-o relație, mai ales când ești căsătorit, stai cu o femeie în casă și eventual aveți și un copil, doi, trei, nu cred că se mai pune problema de banii mei sunt ai mei, ai tăi sunt ai tăi. Eu iau bluzița, tu iei adidașii, mi se pare absurd. Suntem împreună, locuim în aceeași casă. Cred că cel mai sănătos ar fi ca banii să fie la comun, atât timp cât consideri că ai o relație stabilă.

De multe ori sunt bărbați care câștigă mai puțin decât partenera de viață. Dar ulterior se schimbă lucrurile. Am un prieten care e destul de cunoscut și în ultimii ani a devenit viral, celebru și a făcut o grămadă de bani. În urmă cu niște ani era angajat. Prietena lui de atunci avea mai mulți bani și zicea că nu e suficient. Dar azi el are milioane de euro pentru că l-a dus capul să-și facă un business. Sigur, tu, ca femeie, într-o relație îți dorești să ai un bărbat care să fie ambițios, e o calitate, să vrea să-și depășească condiția, să poată face mai mult pentru familia lui, dar să-ți alegi bărbatul pentru salariu mi se pare absurd”, a explicat el.

Citește și Cum a reuşit Oana Roman să recupereze pensia alimentară din ultimii trei ani de la Marius Elisei. „Nu s-a întâmplat de bună voie”

Câți bani dădea Elena Udrea pe haine

„Puțină lume o cunoaște pe Elena Udrea în privat. Dacă cauți în presă multe sunt răutacioase. Elena Udrea se îmbrăca și înainte de politică și avea și aceleași genți. Nu a intrat în politică desculță și a plecat cu genți sau haine. Știi ce-mi place mie la ea? Că e asumată. Sunt mulți politicieni care se plimbă prin București cu Peugeut sau Dacia și în străinătate cu yacht-uri, Lamborghini și toate cele. Ea a fost asumată de la început. Dacă mergi în dressing la ea o să vezi și haine scumpe, dar și haine de la Zara. Dar când le pune pe ea și hainele de la Zara devin scumpe”, a explicat soțul Elenei Udrea.

DailyBusiness
Ce a putut să găsească Piedone la câteva restaurante de pe litoral. ANPC le-a suspendat activitatea pe loc: „A înflorit salcâmul în bucătărie”
Spynews
Elena Udrea iese din închisoare! Tribunalul Prahova a respins contestaţia înaintată de Direcţia Naţională Anticorupţie (DNA)
Bzi.ro
Ultima imagine cu Felix Baumgartner înainte de moarte. Ce a scris alături de imagine
Fanatik.ro
Ce diferență de vârstă există, de fapt, între Adelina Chivu și Cristi Chivu. Soția noului antrenor de la Inter, confesiuni despre relația lor
Capital.ro
Dreptul de a conduce este suspendat! Regulă nouă pentru permisul de conducere
Playtech.ro
Cine se bate pe averea de 250 de milioane de euro a lui Felix Baumgartner. Mihaela Rădulescu nu are nicio șansă
DailyBusiness
Ce avere a lăsat Felix Baumgartner. Cine sunt succesorii legali ai iubitului Mihaelei Rădulescu
Adevarul
Israelul publică noi fotografii cu liderul de facto al Hamas. Cum încearcă să se ascundă ultimul comandant de rang înalt rămas în viață
wowbiz.ro
„Noi am fost DRAGOSTE”. Prima reacție a Mihaelei Rădulescu după moartea lui Felix Baumgartner
Spynews
Unde a fost găsită adolescenta de 14 ani, din Brăila, dispărută de aproape o săptămână. Părinții sunt încă în stare de șoc: "Are vânătăi"
Spynews
Sânziana Negru și Ștefan Floroaica și-au amenajat un colț de rai! Cum arată casa străbunicilor, după renovare | VIDEO
Evz.ro
Ouă prăjite mai crocante și mai gustoase: trucul simplu folosit de bucătari
Ego.ro
Ce au observat experții, la aparițiile fiului cel mic al lui Kate Middleton și al Prințului William
Prosport.ro
Cum arată piscina complexului italian în care s-a prăbușit Felix Baumgartner
kanald.ro
Horoscop săptămânal Thomas Rob pentru 21 - 28 iulie 2025: Se dezlănțuie haosul pentru nativi! Se vor confrunta cu certuri, secrete și despărțiri
Cancan.ro
Felix Baumgartner putea evita tragedia în care şi-a pierdut viaţa! Mihaela Rădulescu a fost avertizat[: 'Dacă el anul acesta s-ar fi închis undeva…'
Playsport.ro
Autopsia lui Felix Baumgartner a fost finalizată. Care a fost, de fapt, ce au descoperit medicii...
Capital.ro
Regulă pentru românii care stau la bloc. 3.000 de lei amendă pentru proprietarii de apartamente
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Imagini spectaculoase cu Nicolae Dică și soția lui, în costum de baie roz, la plajă
stirilekanald.ro
VIDEO Noi detalii despre accidentul în care a murit Felix Baumgartner. Ce i-a adus, de fapt, sfârșitul
Fiica lui Sebastian Burduja a murit la 3 ani
MediaFlux
Vârsta de pensionare crește la 70 de ani! Se va aplica tuturor persoanelor născute după 31 decembrie 1970. Dezbateri privind noua lege într-o țară europeană
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Hidrocentrala Răstolița renaște după trei decenii de pauză. Ministrul Energiei: „Fac tot ce ţine de mine ca să deblochez situatia”