Adrian Mutu: Cesena este pe drumul cel bun

Atacantul Adrian Mutu a afirmat că echipa Cesena se află pe drumul cel bun şi s-a declarat mulţumit de faptul că a reuşit câştigarea de puncte în deplasare, în meciul cu Palermo, în care românul a marcat golul victoriei.

11 dec. 2011, 08:18

„Eu fac ceea ce îmi reuşeşte cel mai bine: joc fotbal. Sunt mulţumit, suntem pe drumul cel bun, am luat puncte şi în deplasare. Cred că noul antrenor a schimbat mentalitatea, acum totul e diferit şi merge bine. Cu Inter va fi un meci dificil, vor veni aici să câştige”, a declarat Mutu, potrivit Mediafax.

Preşedintele clubului Cesena, Igor Campedelli, a declarat că Mutu a demonstrat că are voinţă şi a apreciat că din punct de vedere tehnic e „capabil de orice”.

Atacantul Adrian Mutu a înscris golul victoriei în partida câştigată de echipa sa, Cesena, sâmbătă seară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), în faţa formaţiei Palermo, în etapa a XVI-a a campionatului Italiei. Mutu, care a evoluat până în minutul 79, a marcat în minutul 63.

Palermo a rămas în inferioritate numerică, în minutul 64, când a fost eliminat Munoz.