Adrian Mutu rămâne pe drumuri. Antrenorul Fiorentinei i-a trântit uşa în nas

Adrian Mutu spera să dea lovitura pe final de carieră şi să prindă un contract cu Fiorentina, vechea sa dragoste, însă antrenorul grupării Viola, Vicenzo Montella, a făcut o declaraţie din care reiese că atacantul nu intră în calculele sale.
Daniel Spătaru
05 ian. 2015, 20:06
Adrian Mutu rămâne pe drumuri. Antrenorul Fiorentinei i-a trântit uşa în nas

Adrian Mutu împlineşte luna aceasta 36 de ani, însă de trei luni el nu s-a mai antrenat cu nicio grupare profesionistă. Chiar şi aşa, el spera să prindă un contract la Fiorentina, asta şi în virtutea vechilor relaţii de prietenie pe care le are la gruparea Viola.

Amiciţia nu-şi are însă locul când vine vorba performanţă, iar antrenorul Vicenzo Montella a fost elegant dar tranşant când a vorbit de jucătorul român. „Mi-a plăcut mereu foarte mult de el, dar trebuie să vedem cum stă din punct de vedere fizic, pentru că nu avem nevoie de jucători care intră în formă în luna martie, ci de fotbalişti care pot juca mâine„.

Mutu ar fi trebuit să se antreneze cu Fiorentina, însă nu a mers luni la pregătiri, susţinând că mama sa este bolnavă. Presa italiană notează însă că Briliantul nu ar fi de acord să dea probe.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Tragedie! Un pilot de curse a murit împreună cu întreaga familie într-un accident aviatic
Capital.ro
Doliu în presa din România. O jurnalistă s-a aruncat de la etajul 7 și a murit. Ce mesaj a postat înainte: Dă-mi, Doamne…
Playtech.ro
Truc vechi pentru a încălzi caloriferele mai tare. Nu trebuie să umbli la termostat
Adevarul
Cine erau tinerii morți în accidentul din Bacău. Urmau să anunțe de Crăciun că vor avea un copil
wowbiz.ro
Primele imagini cu Mihaela Rădulescu, la capela unde este depus sicriul mamei sale. A venit de la Monaco cu o zi înainte de înmormântare, după un zbor cu întârziere | EXCLUSIV
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Ultimul mesaj postat de Mălina, tânăra de 27 de ani care și-a găsit sfârșitul după ce ar fi căzut de la etajul 7 al unui bloc din Oradea. Era jurnalistă și pasionată de fotografie
iamsport.ro
Bölöni l-a numit ”cel mai bun din Europa” pe fotbalistul Generației de Aur: ”Peste Beckenbauer! Era elegant și eficace”
MediaFlux
Vechime la pensie diferită! Românii care vor avea parte de alt calcul
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet