Agresorul jandarmeriţei de la protestul din 10 august, în arest la domiciliu

Unul dintre agresorii jandarmeriţei la protestul de pe 10 august scapă de cătuşe pentru că a fost trimis în arest la domiciliu.
Filip Stan
18 sept. 2018, 06:57
Agresorul jandarmeriţei de la protestul din 10 august, în arest la domiciliu

Claudiu Mihai Dobre a avut câştig de cauză în faţa procurorilor la Judecătoria Sectorului 1. El rămâne arestat preventiv, dar la domiciliu.

Bărbatul este acuzat de ultraj şi tulburarea liniştii publice. Tânărul are 24 de ani, iar presa a scris despre el că ar fi membru al galeriei CSA Steaua.

El a fost reţinut împreună cu un prieten după violenţele de la miting, acesta din urmă rămâne în arestul poliţie.

Două persoane au fost arestate preventiv, în urma atacului jandarmeriţei din Piaţa Victoriei UPDATE

Înainte de miezul nopţii de 10 august, jandarmii au intrat în forţă în Piaţa Victoriei, gonind oamenii, deşi mii de persoane protestau în continuare. Doi jandarmi, între care o femeie, au fost prinşi la un moment dat de un grup de persoane violente, care au început să îi lovească. Cei doi jandarmi au fost scoşi de un grup de manifestanţi paşnici, care au făcut scut uman în jurul celor doi jandarmi şi i-au escortat până la un grup de jandarmi, care nu au intervenit pentru a-şi salva colegii.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Emisiunea la care Gabi Tamaș vrea să participe după Survivor și Asia Express. Are nevoie de acordul soției sale
Capital.ro
Curtea de Apel Paris a decis predarea lui Paul de România către autoritățile române
Playtech.ro
Orașul din ţara noastră strategic în ultimii ani. Pe aici intră și ies mărfuri de miliarde de euro
Adevarul
Soarta guvernului Veștea, în mâinile AUR. „Fără acordul lui Simion, nu poate exista o asemenea mișcare"
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mihai, un tânăr de 29 de ani din Buzău, și-a pierdut viața într-un râu din California. Crescuse la orfelinat și era stabilit de mai mulți ani în SUA
iamsport.ro
Gheorghe Hagi a dezvăluit care este cel mai mare regret: ”Ghinion”
MediaFlux
PAPARAZZI Adrian Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, întoarce pe interzis după ce a îmbrățișat un polițist de la circulație FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?