ALEGERI LOCALE 2020. 16 candidaţi înscrişi în cursa pentru funcţia de primar în Sectorul 6

Şaisprezece candidaţi s-au înscris în cursa pentru funcţia de primar în Sectorul 6 şi vor încerca să convingă alegătorii că merită să le acorde votul pe 27 septembrie.
Romania TV
26 aug. 2020, 08:15
ALEGERI LOCALE 2020. 16 candidaţi înscrişi în cursa pentru funcţia de primar în Sectorul 6

Biroul Electoral de Circumscripţie a constatat rămânerea definitivă a celor 16 candidaturi pentru funcţia de primar în Sectorul 6, transmite Agerpres.

Cine sunt candidaţii pentru Primăria Sectorului 6

  • Ştefan Viorel Florescu – PMP
  • Mihai Daneş – independent
  • Ciprian Ciucu – PNL (preşedintele Agenţiei Naţionale a Funcţionarilor Publici) 
  • Gabriel Mutu – PSD (actualul primar)
  • Tudor Tim Ionescu – ALDE (actual consilier general)
  • Anca Elena Bălăşoiu – Alianţa Pro Bucureşti 2020
  • Bogdan Gabriel Iofciu – Partidul ADER la Democraţie, Educaţie şi Reconstrucţie
  • Georgel Tudoraşcu – Partidul Puterii Umaniste (social liberal)
  • Danil Tulugea – PRM
  • Radu Lucian Dinu – Partidul Forţa Identităţii Naţionale
  • Călin Tudose – PER
  • Florina Bogdana Popescu – Mişcarea Patrioţilor Români
  • Cătălin Liviu Amiroaie – Alianţa Creştin Democrată
  • Alexandra Diana Gheorghe-Iovu – Partidul RE:START România
  • Viorica Elisabeta Lupu – Alianţa pentru Unirea Românilor
  • Vlad Alexandru Iancu – Partidul Social Democrat Independent

Partidele care au depus liste de candidaţi pentru Consiliul Local în Sectorul 6

Au depus liste de candidaţi pentru consilieri locali în Sectorul 6, care au fost validate de Biroul Electoral de Circumscripţie, PMP, PSD, PNL, ALDE, Alianţa Pro Bucureşti 2020, Partidul ADER la Democraţie, Educaţie şi Reconstrucţie, PRM, Partidul Puterii Umaniste (social liberal), Alianţa USR PLUS, Partidul Forţa Identităţii Naţionale, PER, Alianţa Creştin Democrată, Partidul RE:START România, Partidul Social Democrat Independent şi Alianţa pentru Unirea Românilor.

Totodată, au fost admise şi două candidaturi independente – Gabriel Răzvan Pisoschi şi Mihai Daneş, care candidează şi pentru funcţia de primar.

Cine sunt cei 18 candidaţi la Primăria Capitalei. Candidatura lui Viorel Cataramă, singura respinsă

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Bomba momentului în televiziune! Diana Bart semnează cu Antena Stars?!? Cum a fost surprinsă de paparazzii Spynews.ro
Fanatik.ro
Țara unde fostul fotbalist din SuperLigă își deschide afacerea cu care dă o importantă lovitură financiară. Locația se află într-una dintre cele mai frumoase zone din lume
Capital.ro
Regulă nouă pentru gunoi. Amenzi de 30.000 de lei pentru persoanele fizice: Vom monta camere
Playtech.ro
Toate măsurile fiscale pentru 2026. Pentru ce vor plăti românii impozite mai mari şi taxe de anul viitor
Adevarul
Obiectul misterios descoperit în colonul unui pacient. Medic chirurg: „M-a înțepat în deget, m-a făcut să îngheț”
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Un bărbat din Capitală a ajuns să fie operat de urgență, după ce a fost înjunghiat de vecinul său băut
iamsport.ro
ȘOCANT! MM Stoica l-a dat afară de la FCSB după ce l-a prins că sifonează informații din club: 'Atât de mare era obsesia'
MediaFlux
Impozit locuință de la 1 ianuarie 2026. Cum cresc taxele la apartamente și case CALCULE
stirilekanald.ro
VIDEO El este bărbatul găsit carbonizat într-o mașină din Oradea. Polițiștii iau în calcul varianta sinuciderii
Cum a murit, de fapt, fiul lui Florin Călinescu