ALEGERI LOCALE 2020. Olguţa Vasilescu a votat cu oameni „care au ştiut să facă o campanie electorală decentă”

Lia Olguţa Vasilescu, candidatul PSD la Primăria Craiova, a declarat că a votat cu o echipă formată din cei care "şi-au asumat nişte proiecte realiste, oameni care au ştiut să facă o campanie electorală decentă, bazată doar pe proiecte şi nu şi pe mizerii"
Romania TV
27 sept. 2020, 10:24
ALEGERI LOCALE 2020. Olguţa Vasilescu a votat cu oameni

Fost ministru al Muncii, Lia Olguţa Vasilescu a mers la vot împreună cu soţul său, europarlamentarul Claudiu Manda.

„Am votat astăzi pentru cea mai bună echipă a unui partid politic, o echipă care de-a lungul acestor ani a dovedit că ştie să facă administraţia performantă, că ştie, că poate, că vrea, care în aceşti ultimi ani a reuşit să absoarbă peste un miliard de euro din fonduri europene”, a declarat Lia Olguţa Vasilescu la ieşirea de la urne, conform News.ro.

Olguţa Vasilescu a spus că a votat pentru o echipă formată din profesori universitari, oameni din mediul academic şi intelectuali „care şi-au asumat nişte proiecte realiste, oameni care au ştiut să facă o campanie electorală decentă, bazată doar pe proiecte şi nu şi pe mizerii, aşa cum din păcate s-a întâmplat în ultimele două săptămâni”.

ALEGERI LOCALE 2020. Femeile de peste 45 de ani s-au grăbit să voteze dimineaţa. Bătrânii nu mai sunt pe primul loc UPDATE

DailyBusiness
Costul orar al forței de muncă în România a crescut semnificativ în trimestrul IV 2025
Spynews
Iustin Petrescu și iubita lui se căsătoresc! Primele declarații despre nuntă
Fanatik.ro
Filipe Coelho s-a dus lângă camionul decorat cu trofeele Universității Craiova și a avut o replică genială! Foto
Capital.ro
Șoferii care trebuie să achite obligatoriu taxă în București. Ciprian Ciucu avertizează: Cine nu o plăteşte va fi sancţionat
Playtech.ro
Cât costă să mergi cu mașina până în Grecia în 2026. Calcul complet
Adevarul
Românii își schimbă planurile de vacanță după tensiunile din Orientul Mijlociu. Destinațiile care câștigă turiști
wowbiz.ro
Camelia Mitoșeru a vorbit deschis despre propria moarte. Cum vrea mama lui Mihai Mitoșeru să arate ziua înmormântării: „Flori albe și toată lumea îmbrăcată în alb”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS O persoană și-a pierdut viața după ce s-ar fi aruncat în fața metroului în stația Unirii
iamsport.ro
A sărit să-l bată pe finanțatorul echipei din Liga 1: ”Bă, tu trimiți nevestele jucătorilor la produs?”. A fost nevoie de intervenția poliției
MediaFlux
Zile libere 2026. Ce minivacanțe urmează în România
stirilekanald.ro
Adio, albastru de Voroneț? Când se găsesc bani pentru restaurarea picturii exterioare de la celebra mănăstire din patrimoniul UNESCO?
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj