ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Marian Oprişan: Am votat un preşedinte care să lucreze, în sfârşit, pentru oameni

Președintele CJ Vrancea, Marian Oprișan, a declarat duminică, la ieșirea de la urne, că a votat pentru un președinte care ''să lucreze, în sfârșit, pentru oameni, pentru binele locuitorilor acestei țări", transmite Agerpres.
Romania TV
02 nov. 2014, 15:53
ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Marian Oprişan: Am votat un preşedinte care să lucreze, în sfârşit, pentru oameni

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. ”Am votat pentru un președinte care sper să-i unească pe oameni. Îmi doresc, așadar, ca viitorul președinte al României să nu comită greșelile pe care le-a făcut predecesorul său, unul care a făcut numai rău României. Am votat pentru prietenie, pentru dragoste între oameni”, a precizat Marian Oprișan, care a votat la Colegiul Economic ”Mihail Kogălniceanu” din Focșani.

Președintele Consiliului Județean Vrancea și-a exprimat convingerea că vrâncenii vor veni în număr mare la vot. ”Cei care stau acasă nu pot decide nimic pentru viitorul politic al țării”, a mai spus Oprișan.

DailyBusiness
Tanczos Barna respinge ideea suspendării președintelui Nicușor Dan: „Un foc de paie, nu se va întâmpla”
Spynews
Tavanul unui hotel din Sibiu s-a prăbușit peste oamenii din piscina interioară. Planul roșu a fost activat de urgență
Fanatik.ro
„Asta înseamnă să fii mafiot!” Giovanni Becali a explicat, peste ani, replica prin care a ajuns celebru: „Când parchez maşina, dau un milion şpagă!”
Capital.ro
Călin Georgescu îi unește pe români în ziua de Crăciun. Cum își pot recâștiga țara: Pentru cei care vor veni după noi, să știe!
Playtech.ro
Locul de pe Pământ unde s-a înregistrat cea mai scăzută temperatură din istorie. Zăpada a acoperit clădirile până la etajul doi
Adevarul
Europa, din nou în alertă: un virus mortal, mai periculos decât COVID, a fost confirmat în Franța
wowbiz.ro
Doliu în lumea folclorului din România! Ion Drăgan a murit chiar în prima zi de Crăciun
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tradiții și obiceiuri în noaptea de Revelion 2026. Mersul cu Plugușorul
iamsport.ro
Radu Banciu, dezlănțuit! L-a numit ”prostănacul anului” pe faimosul milionar: ”Fondatorul prostiei în această țară! E prostul fudul al neamului românesc”
MediaFlux
Tradiții și obiceiuri pentru a doua zi de Crăciun. Ce este interzis în această zi de mare sărbătoare, de Soborul Maicii Domnului
stirilekanald.ro
A murit cunoscutul om de afaceri gălățean, Corneliu Istrate
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend