ALEGERI PREZIDENŢIALE. Vasile Blaga: Marele PNL va guverna România în următorii zece ani

ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Copreşedintele Alianţei Creştin-Liberale (ACL), Vasile Blaga, a declarat, miercuri seară, că "marele PNL va câştiga alegerile prezidenţiale şi următoarele două runde de alegeri generale", urmând să guverneze România în următorii zece ani, transmite Agerpres.
Alexandra Ilie
22 oct. 2014, 19:23
ALEGERI PREZIDENŢIALE. Vasile Blaga: Marele PNL va guverna România în următorii zece ani

Blaga a afirmat, în cadrul unui miting electoral la Câmpulung Moldovenesc, că ‘Klaus Iohannis va fi preşedintele României în noaptea de 16 spre 17 noiembrie, iar România va fi, în sfârşit, ţara lucrului bine făcut’. De asemenea, el a spus că ‘Iohannis va termina procesul de occidentalizare a acestei ţări’.

‘ACL va câştiga alegerile prezidenţiale cu Klaus Iohannis, iar marele PNL va câştiga următoarele două tururi de alegeri generale şi va conduce următorii zece ani România ca să ne putem impune politicile noastre de centru-dreapta’, a afirmat Blaga.

REZULTATE ALEGERI PREZIDENŢIALE 2014. Liderul ACL a susţinut în faţa celor prezenţi la Câmpulung Moldovenesc că premierul Victor Ponta este ‘omul baronilor locali din PSD’.

‘Indiferent cât încearcă să bage frica în români Ponta şi ai lui, Ponta este tot omul lui Duicu, îi tot omul lui Hrebenciuc, îi tot omul lui Mazăre, al lui Ghiţă, al lui Cozma de la Prahova. Nu vă fie frică, PSD-ul pică şi Klaus Iohannis va ajunge preşedinte (…) Ponta ne spunea că atâta e el de fericit şi atât de sigur că va câştiga alegerile prezidenţiale că în primul tur o să bea Coca Cola şi o să mănânce popcorn. Iată că are grijă Hrebenciuc şi Dragnea şi ceilalţi giranţi să mănânce floricele şi în turul doi’, a adăugat Vasile Blaga.

Acesta a mai spus că ‘investitorii fug ca dracul de tămâie de Ponta, premierul României este criticat în fiecare zi, în fiecare lună, de liderii europeni’, dar şi că ‘a distrus în acest an 100.000 de locuri de muncă’.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Cine este mama copilului dispărut din Sibiu. Ce spun oamenii
Fanatik.ro
Sorana Cîrstea a intrat în istorie după calificarea în semifinale la Roma. Românca, peste Serena Williams
Capital.ro
Reguli la bloc în România. Se poate ajunge până la dosar penal. Vor fi sesizate Primăria, Poliția și ITM-ul
Playtech.ro
„Nora şi ginerele îşi moştenesc socrii?”. Explicaţia oficială a unui avocat
Adevarul
Trenul „Leon” fabricat la Electroputere Pașcani va transporta astronauți și experți aerospațiali, la 45 de ani de la zborul lui Dumitru Prunariu
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
VIDEO Momentul în care o mamă și copilul ei sunt loviți pe trecere de o mașină condusă de un șofer de 79 de ani, în Eforie Sud
iamsport.ro
Verdict acid în direct: ”Va fi un blat la baraj între FCSB și Botoșani! SuperLiga e cel mai stânjenitor campionat din lume”
MediaFlux
Putin pregătește cea mai puternică rachetă balistică din lume. Sarmat sau ”Satana 2” va fi trimisă într-o zonă critică
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi