Alertă pe Otopeni. Un turist american a murit subit pe Aeroportul Henri Coandă

Un turist american a murit chiar în momentul în care s-a dat jos din autobuz şi urma să intre la terminalul Plecări al Aeroportului Henri Coandă. Medicii au încercat să îl resusciteze, însă manevrele lor au fost zadarnice.
Romania TV
26 mart. 2019, 06:28
Alertă pe Otopeni. Un turist american a murit subit pe Aeroportul Henri Coandă

Un turist american în vârsta de 69 de ani a murit marți dimineață pe Aeroportul Otopeni. Bărbatul a căzut din picioare chiar în momentul în care s-a dat jos din autobuz. Oamenii au sunat la 112, iar pe aeroport au fost trimise mai multe echipaje de Ambulanţă. 40 de minute au încercat medicii să îl resusciteze, însă inima bărbatului american nu a mai pornit. A fost declarat decesul, iar trupul său a fost transportat la Institutul de medicină legală Ilfov.

Bărbatul urma să plece din ţară, dar nu a mai apucat să se îmbarce în avion. Oamenii legii au găsit asupra sa medicamente specifice cardiacilor, ceea ce înseamnă că era cunoscut cu antecedente medicale.

Conform procedurii, a fost deschis un dosar penal, iar poliţiştii şi procurorii vor analiza cazul. 

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Femeie, moartă în frig după ce a fost bătută și dată afară din casă de concubin. Avea 36 de ani
Fanatik.ro
Campioana care a fost nevoită să părăsească România ca să facă performanța dorită: ”Când se intonează Imnul României e un sentiment deosebit”
Capital.ro
Lista cu bolile și afecțiunile medicale care te lasă fără permis de conducere în 2026. Ai interzis la volan
Playtech.ro
Trebuie să porți centura în taxi, Bolt sau Uber? Ce arată legea și cine ia amenda
Adevarul
Theodor Stolojan critică dur legea administrației propusă de Guvernul Bolojan: „Nu e reformă, e o măsură pompieristică”
wowbiz.ro
Mădălin Ionescu, în doliu! Fostul prezentator TV a făcut anunțul trist: „A sfârșit discret, în somn”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie de 64 de ani s-a stins din viață după ce a fost diagnosticată cu virus gripal de tip A, în Sibiu
iamsport.ro
CUTREMUR în SuperLiga! Becali s-a enervat și a făcut anunțul-șoc: 'E cazul să mă retrag!'
MediaFlux
Donald Trump a luat decizia privind Iran. Ce a vorbit cu Netanyahu
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend