Alex Chipciu a debutat ca titular la Anderlecht

Alex Chipciu a debutat, miercuri, la Anderlecht în meciul amical câştigat de echipa antrenată de Rene Weiler, scor 3-1, împotriva celor de la SC Heerenveen.

20 iul. 2016, 19:33

Alex Chipciu a debutat pentru noua sa echipă la doar două zile de la sosirea la Bruxelles, după perfectarea transferului de la Steaua, începând ca titular meciul cu Heerenven. Chipciu a primit numărul 11 şi a evoluat timp de 70 de minute pentru Anderlecht.

Golurile partidei au fost marcate de către Steven Defour, în minutul 45+2, Mahmoud în minutul 71, şi Youri Tielemans, în minutul 81, din lovitură de pedeapsă. Pentru Heerenven a marcat suedezul Arber Zeneli, în minutul 11. În minutul 39, fotbalistul Lucas Bijker de la formaţia olandeză a fost eliminat.

Primul „11” al lui Anderlecht: Roef – Appiah, De Maio, Nuytinck, N’Sakala – Defour, Dendoncker, Tielemans – Chipciu, Sylla, Hanni.