Alexandru Maxim, gol de la 30 de metri în Bundesliga. Reuşita de senzaţie a românului VIDEO

Alexandru Maxim a reuşit primul său gol pentru Suttgart, în actuala ediţie a Bundesligii, internaţionalul român marcând golul de 3-1 în disputa cu Hannover.

24 sept. 2015, 07:24

VfB Stuttgart a obţinut primele sale puncte în actuala ediţie a Bundesligii, după cinci înfrângeri consecutive echipa de pe Neckar câştigând cu 3-1 derby-ul codaşelor, jucat la Hannover. După 18 minute de joc, Stuttgart conducea deja cu scorul de 2-1.

Ultimul gol al meciului a fost marcat în minutul 90, de Alexandru Maxim, care a profitat de ieşirea inoportună a portarului advers, Robert Zieler. Maxim a început meciul pe banca de rezerve, dar a fost introdus în teren de antrenorul Zorniger în minutul 60, în locul lui Didavi.