Alexandru Rogobete, candidat PSD Prahova la Camera Deputaților, alături de caravana medicală la Vălenii de Munte: „Nu lăsăm pe nimeni în urmă!”

Dr. Alexandru Rogobete, medic și candidat PSD la Camera Deputaților, a participat alături de o echipă de 30 de medici voluntari la Caravana Medicală organizată de Asociația ATI Timișoara, ajunsă recent la Vălenii de Munte, Prahova.
Alina Costache
02 nov. 2024, 18:00
Alexandru Rogobete, candidat PSD Prahova la Camera Deputaților, alături de caravana medicală la Vălenii de Munte: „Nu lăsăm pe nimeni în urmă!”

Caravana Medicală organizată de Asociația ATI Timișoara, sub coordonarea reputatului Prof. dr. Dorel Săndesc, a ajuns la Vălenii de Munte în județul Prahova, unde 30 de medici voluntari din Timișoara oferă consultații gratuite locuitorilor din comunitate. Echipa oferă consultații în nu mai puțin de 11 specialități medicale, precum Neurologie, Pediatrie, Oftalmologie, Cardiologie, Diabetologie și analize de laborator. Evenimentului i s-a alăturat și dr. Alexandru Rogobete, Secretar de Stat în Ministerul Sănătății.

Dr. Rogobete nu este la prima participare la o astfel de inițiativă – în ultimii trei ani, a luat parte de cel puțin zece ori la caravane medicale similare, fiind un susținător activ al accesului universal la sănătate.

„Indiferent de comunitatea din care fac parte sau de locul în care trăiesc, fiecare pacient trebuie să aibă acces la investigații și consultații de calitate. Nu vom lăsa pe nimeni în urmă!

Pentru mine prezența sa la aceste caravane reprezintă o modalitate de a fi în mijlocul oamenilor și de a mă asigura că niciun pacient nu este uitat sau neglijat.

Caravana de la Vălenii de Munte nu este doar o acțiune de moment, ci un simbol al accesului egal la sănătate pentru toți oamenii, indiferent de locul în care trăiesc.

Sănătate pentru oameni!”, a transmis Alexandru Rogobete, medic și candidat PSD la Camera Deputaților.

DailyBusiness
Viscolul paralizează sudul și estul țării. Autostrăzi și drumuri naționale închise
Spynews
Florin Salam, mesaj emoționant pentru Fănică, prima soție, la 16 ani de la moartea ei. Artistul nu a uitat-o pe mama copiilor lui
Fanatik.ro
Transferul FCSB care ar fi făcut diferența: “I-ar fi ajutat foarte mult şi era la un preţ foarte bun!”. Exclusiv
Capital.ro
Viața la bloc. Situația în care vecinii îți pot intra în casă, chiar dacă nu ești prezent. Se face proces-verbal, semnat de toți
Playtech.ro
Cât costă și cum se obține Autorizaţia Electronică de Călătorie, obligatorie pentru românii care călătoresc în Marea Britanie
Adevarul
Tensiuni în cercul apropiaților lui Putin. Un oligarh de top s-a plâns de izolarea totală a Rusiei
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Nicu este românul care și-a pierdut viața în nordul Italiei. Autoturismul condus de bărbat s-a izbit violent de un camion
iamsport.ro
Thierry Henry a auzit ce a declarat Mourinho după Benfica - Real și a răbufnit: ”Mă opresc aici! Prestianni, ce ai spus!?”
MediaFlux
Premierul Bolojan anunță creșterea vârstei de pensionare. Domeniile vizate de reforma ”inevitabilă”
stirilekanald.ro
Cum se calculează în 2026 impozitul pentru casă?
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat