Alin Tişe renunţă la funcţia de consilier judeţean

Preşedintele în exerciţiu al Consiliului Judeţean Cluj, Alin Tişe (PDL), care nu a reuşit să obţină un nou mandat la şefia instituţiei, va renunţa la funcţia de consilier judeţean câştigată în urma alegerilor locale, spunând că este o dovadă "de bun simţ şi decenţă".
Romania TV
13 iun. 2012, 13:58
Alin Tişe renunţă la funcţia de consilier judeţean

Alin Tişe a declarat, miercuri, că figura pe primul loc al listei de consilieri judeţeni a PDL Cluj şi că în locul său va intra o tânără de 25 de ani, membră a Organizaţiei de Tineret a PDL Cluj.

„Renunţ la mandatul de consilier judeţean câştigat în urma alegerilor locale. Consider că este o dovadă de bun simţ şi decenţă să fac acest lucru, dacă nu am câştigat funcţia de preşedinte al CJ Cluj. Eu ocupam primul loc pe lista de consilieri judeţeni a PDL Cluj, iar în locul meu va intra ocupanta locului 13, Adina Raţiu, în vârstă de 25 de ani, membră a OT a PDL Cluj. Sunt convins că aceasta va reuşi să desfăşoare o activitate foarte bună în cadrul CJ Cluj”, a spus Tişe.

În Consiliul Judeţean Cluj, USL are 16 mandate, PDL – 12, UDMR – şase şi PPDD – trei.

Candidatul USL la şefia Consiliului Judeţean Cluj, Horea Uioreanu, a câştigat alegerile, el obţinând 776 de voturi în plus faţă de contracandidatul său, Alin Tişe, care deţinea funcţia, arată rezultatele finale comunicate de BEJ Cluj.

DailyBusiness
Trump mobilizează industria privată pentru a-și consolida superioritatea tehnologică în programele spațiale
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Sportiva de la Jocurile Olimpice de iarnă care a apărut pe coperta unei reviste pentru adulți. E admirată de femei pentru îndrăzneala sa
Capital.ro
Reguli la bloc 2026. Românii care pot primi bani pentru că locuiesc la bloc. Adunarea generală stabilește câți bani încasează
Playtech.ro
Cât timp se coace un chec la airfryer. Diferențe importante față de cuptorul clasic
Adevarul
Individul misterios care știa tot ce mișcă și se vorbește în România. Povestea incredibilă a „geniului rău” din spatele lui Cuza, omul care a organizat primul serviciu de spionaj și informații modern românesc
wowbiz.ro
Ultimele cuvinte ale kinetoterapeutului Alin Neacșu. Mesajul din biletul de adio găsit în cabinetul său din Pitești
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce s-a întâmplat cu trupul bărbatului găsit mort în curtea spitalului d... Vezi mai mult
iamsport.ro
Bölöni l-a sunat pe Banciu pentru prima dată după controversa cu Dobrin și Balaci! Replica cu care l-a lăsat fără cuvinte: ”Probabil și-a umplut frigiderul”
MediaFlux
Test nuclear secret efectuat de China. SUA acuză camuflarea exploziilor nucleare
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil