Alți 10 kilometri din Autostrada Bucureștiului A0 vor fi dați în folosință săptămâna viitoare. Va lega DN4 de Autostrada A2

Autostrada Bucureștiului A0 prinde contur. Alți circa 10 kilometri vor fi dați în folosință săptămâna viitoare.
Alina Costache
23 iul. 2024, 13:31
Alți 10 kilometri din Autostrada Bucureștiului A0 vor fi dați în folosință săptămâna viitoare. Va lega DN4 de Autostrada A2

Irinel Ionel Scrioșteanu, secretar de stat în Ministerul Transporturilor, a anunțat, pe pagina de Facebook, că începând „de săptămâna viitoare se va putea circula și pe acest tronson”, făcând referire la cei circa 10 kilometri cuprinși între A2 și DN4 din A0 Sud.

Citește și: VIDEO Lotul 2 din autostrada Buzău-Focşani, asfaltat de compania lui Dorinel Umbrărescu cu o viteză de 2,5 km pe zi. În acest ritm, lucrarea ar putea fi finalizată în acest an

”A0 – A2, pe ultima sută de metri.

Sunt pe șantierul Lotului 1 al Autostrăzii Bucureștiului A0 Sud, la intersecția dintre două autostrăzi, unde se apropie de final lucrările de execuție a unuia dintre cele mai mari noduri rutiere din România.

Vă prezint în acest live mai multe detalii despre stadiul lucrărilor pentru acest sector de autostradă cuprins între DN4 și A2 (cca 10 km), fiind următorul pe care îl vom da în trafic.

Hai România, hai că se poate!”, scrie Irinel Ionel Scrioșteanu pe Facebook.

Citește și: EXCLUSIV: Sorin Grindeanu: „Daca vrem o autostrada care sa traverseze Carpaţii este absolut necesară măsura închiderii Văii Oltului”

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Milionarul pe care îl știu sute de mii de români care merge cu metroul ca un om obișnuit. ”Într-un oraș aglomerat cum este Bucureștiul, este cel mai comod mijloc de transport”
Capital.ro
Ce făcea Ion Iliescu la 45 de ani. Ceaușescu n-a văzut cu ochi buni pornirile sale: Nu mai văzuse nimeni așa ceva!
Playtech.ro
Ce pensie are un român cu 40 de ani de vechime și salariu de 5.000 lei brut. Simulare de calcul
Adevarul
Reducerea trupelor americane în România aprinde spiritele pe Reddit: „Ca și cum România nici nu contează”
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
„Mi-e greu să cred că nu și-ar fi dorit să se mai trezească a doua zi”. Asta a fost ULTIMA DORINȚĂ a Ștefaniei Szabo! A apelat la un coleg cu doar câteva ore înainte să moară... mesajele au ieșit la suprafață!
iamsport.ro
Salarii de 3.000 de lei pe lună la echipa din SuperLiga. Antrenorul a răbufnit: ”Nu îți vine niciun jucător de calitate pe banii ăștia!”
MediaFlux
Prognoza meteo 2 noiembrie. ANM anunță temperaturi complet neașteptate pentru această perioadă a anului
stirilekanald.ro
A doua explozie în doar două zile, din cauza acumulărilor de gaze! Zeci de locatari s-au autoevacuat din blocul afectat
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai