America, ţara tuturor posibilităţilor. Gol fabulos, din execuţie acrobatică VIDEO

Unul dintre cele mai frumoase goluri ale weekendului a fost marcat duminică noapte, în Liga Nord-Americană de de Fotbal, de către un jucător brazilian, care a evoluat un sezon în europa, în campionatul maltez.

07 oct. 2013, 10:47

Brazilianul Camilo Sanvezzo s-a transferat în 2011 în Canada, la Vacouver Whitecaps, grupare pentru care se dovedeşte extrem de productiv, înscriind 35 de goluri în 89 de partide.

Duminică noaptea el a marcat ambele goluri ale formaţiei sale în întâlnirea cu Portland Timbers, încheiată la egalitate, scor 2-2. Mai întâi Sanvezzo a egalat în minutul 76, din lovitură liberă, după numai un minut oaspeţii au trecut din nou în avantaj, iar câteva zeci de secunde mai târziu Sanvezzo a punctat iar, de data aceasta printr-o execuţie fabuloasă.

Brazilianul de 25 de ani a ajuns la cota 18 în acest sezon, având un gol mai puţin decât liderul clasamentului golgeterilor din SUA, italianul Marco Di Vaio.