Amuzant. Un câine microbist a dat peste cap un meci de fotbal VIDEO

Patrupedul a întrerupt mai bine de trei minute partida Independiente Santa Fe - Botafogo, din Copa Sudamericana.

27 oct. 2011, 07:12

Scenă extrem de amuzantă petrecută în Chile, la un meci din Copa Sudamericana, echivalentul Ligii Europa. În minutul 67, la doar patru minute după ce gazdele de la Independiente Santa Fe marcau golul de 4-0 în poarta brazilienilor de la Botafogo, suporterii din tribună au avut parte şi de o celebrare în stil canin.

Un patruped a pătruns pe gazon şi nimeni nu l-a putut opri sau prinde, astfel că s-a desfăşurat în voie. Mai bine de trei minute s-a plimbat şi a alergat animalul printre jucători şi oamenii de ordine şi într-un târziu, plictisit de ineficienţa acestora, a urcat de bună voie în tribune.