ANAF a vândut la licitaţie automobilul de teren ARO care i-a aparţinut lui Nicolae Ceauşescu

Agenţia Naţională de Administrare Fiscală a vândut, prin licitaţie, automobilul de teren ARO care i-a aparţinut lui Nicolae Ceauşescu, la un preţ de 189.180 de lei (aproape 40.000 de euro), peste preţul evaluat la prima licitaţie organizată în ianuarie, de 137.500 de lei, a anunţat, vineri, ANAF.
Romania TV
20 dec. 2019, 15:00

"Agenţia Naţională de Administrare Fiscală a valorificat, prin licitaţie, automobilul de teren ARO 304 culoare GRI, an de fabricaţie 1977, care i-a aparţinut lui Nicolae Ceauşescu. Reamintim faptul că bunul mobil a fost evaluat la suma de 137.500 lei, iar în luna ianuarie a fost organizată prima licitaţie, la care nu s-a prezentat niciun ofertant", precizează Fiscul într-un comunicat remis AGERPRES.

Licitaţia a fost reluată în data de 18 decembrie 2019, preţul de pornire fiind diminuat conform prevederilor legale cu 25% faţă de preţul de evaluare, respectiv 103.125 lei, potrivit Agerpres.

Cei cinci ofertanţi participanţi la cea de-a doua licitaţie au supralicitat 16 paşi, bunul fiind valorificat la preţul de 189.180 lei.

Direcţia generală executări silite cazuri speciale din cadrul ANAF desfăşoară periodic numeroase licitaţii, iar detaliile privind organizarea acestora le puteţi vizualiza pe portalul ANAF şi pe pagina de Facebook dedicată anunţurilor - ANAF - Anunţuri valorificare bunuri.

„Agenţia Naţională de Administrare Fiscală a valorificat, prin licitaţie, automobilul de teren ARO 304 culoare GRI, an de fabricaţie 1977, care i-a aparţinut lui Nicolae Ceauşescu. Reamintim faptul că bunul mobil a fost evaluat la suma de 137.500 lei, iar în luna ianuarie a fost organizată prima licitaţie, la care nu s-a prezentat niciun ofertant”, precizează Fiscul într-un comunicat remis AGERPRES.

Licitaţia a fost reluată în data de 18 decembrie 2019, preţul de pornire fiind diminuat conform prevederilor legale cu 25% faţă de preţul de evaluare, respectiv 103.125 lei, potrivit Agerpres.

Cei cinci ofertanţi participanţi la cea de-a doua licitaţie au supralicitat 16 paşi, bunul fiind valorificat la preţul de 189.180 lei.

Direcţia generală executări silite cazuri speciale din cadrul ANAF desfăşoară periodic numeroase licitaţii, iar detaliile privind organizarea acestora le puteţi vizualiza pe portalul ANAF şi pe pagina de Facebook dedicată anunţurilor – ANAF – Anunţuri valorificare bunuri.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Arena Națională, gaură uriașă în bugetul PMB! Primarul Ciprian Ciucu le bagă în ședință pe FRF și LPF
Capital.ro
UPDATE: Decizie pentru Călin Georgescu și Potra în dosarul de lovitură de stat. Curtea de Apel București a dat undă verde
Playtech.ro
450 de radare pe drumurile din România de Paștele catolic și Floriile ortodoxe. Unde vor fi amplasate
Adevarul
Șeful Forțelor Navale Române: „Există motive care mă țin noaptea treaz”. Adevărul despre pericolul minelor marine și amenințarea Rusiei
wowbiz.ro
Rezultate autopsie Cristian Staicu. Ce au descoperit legiștii despre moartea medicului din București
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Anchetatorii iau in calcul 3 ipoteze în cazul medicului incendiat în propriul apartament. Apropiații fac dezvăluiri despre ultimele clipe din viața lui
iamsport.ro
BOMBĂ! Gigi Becali a vorbit cu ministrul Radu Miruță despre Steaua: ”A zis că așteaptă o ofertă”
MediaFlux
Cum a fost găsit Coiful de la Coțofenești și cele două brățări dacice din aur: Suspecții au încheiat acorduri cu justiția VIDEO
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj