Anamaria Gavrilă a chemat Poliția la Parlament pentru că ar fi fost agasată de jurnaliști. Polițiștii au amendat-o pentru că a sunat fără motiv la 112

Anamaria Gavrilă a avut mai multe ieșiri nervoase față de jurnaliști pe holurile Parlamentului, de-a lungul timpului. Miercuri, președinta POT a sunat la poliție și a reclamat că este „agasată” de jurnaliști, iar polițiștii i-ar fi acordat, conform surselor România TV, o amendă pentru că a sunat fără motiv.
Alina Costache
19 mart. 2025, 16:23
Anamaria Gavrilă a chemat Poliția la Parlament pentru că ar fi fost agasată de jurnaliști. Polițiștii au amendat-o pentru că a sunat fără motiv la 112
Anamaria Gavrilă a chemat Poliția la Parlament pentru că ar fi fost agasată de jurnaliști. Polițiștii au amendat-o pentru că a sunat fără motiv la 112

Președinta POT, Anamaria Gavrilă, a sunat miercuri la Poliție, reclamând că ar fi „agasată” de jurnaliștii din Parlament și susținând că ar avea nevoie de ajutor. Apelul la 112 a fost făcut de la grupul parlamentar POT, iar sursele România TV susțin că aceasta ar fi primit amendă pentru că a sunat fără motiv la 112.

Anamaria Gavrilă sună la Poliție pentru a scăpa de jurnaliști

Jurnaliștii așteptau la ușa grupului parlamentar al partidului POT, așteptând o reacție din partea președintei partidului cu privire la retragerea din competiția pentru Palatul Cotroceni, în favoarea lui George Simion.

Citește și : Anamaria Gavrilă poate candida la prezidențiale 2025. ”CCR tocmai mi-a validat candidatura. Contestațiile erau nefondate”

La biroul său s-au prezentat reprezentanții pazei Parlamentului, alături de care președinta POT a ieșit nervoasă. Jurnaliștii au încercat să o întrebe de ce a chemat Poliția, iar aceasta a reclamat că „este hărțuire” și le-a transmis jurnaliștilor că „v-am rugat să plecați”, intrând, apoi, înapoi în birou.

Anamaria Gavrilă a avut de mai multe ori reacții nervoase la adresa jurnaliștilor, care încercau să obțină răspunsuri de la ea. La începutul mandatului de parlamentar, aceasta a lovit microfoanele jurnaliștilor din Parlament care încercau să îi pună întrebări.

Citește și : Anamaria Gavrilă urmează să se retragă din cursa pentru Cotroceni. George Simion rămâne – SURSE

Aceasta le-a spus jurnaliștilor că „ei nu reprezintă poporul”, în timp ce evita contactul cu aceștia pe holurile Parlamentului.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Campionul mondial care a bătut Argentina și pe Messi în finala CM și acum a sărbătorit cu fanii sud-americani: ”Ești argentinian, Basti!”
Capital.ro
Pană majoră de curent pe litoral. Aproape 100 de hoteluri, restaurante și terase au fost afectate
Playtech.ro
Greșeli pentru care poți rămâne fără permis de conducere în Grecia. O simplă parcare l-a lăsat pe un român fără dreptul de a conduce timp de două luni
Adevarul
Cum arătau vacanțele românilor la mare în comunism. Discoteci, concursuri de Miss și turiști străini, într-o perioadă marcată de lipsuri
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
Ofertă de 8 milioane de euro pentru CFR Cluj! Cine vrea să cumpere clubul
MediaFlux
Un „călător în timp”, care susține că vine din anul 2118, dezvăluiri uluitoare despre viitorul omenirii: „Meritați să știți adevărul”
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România