Anca Serea, diagnosticată cu o boală autoimună. Vedeta a primit o veste îngrijorătoare de la medici: „Puls 2000. Urmează alte investigații”

Problemele se țin lanț de Anca Serea. Soția lui Adi Sînă a primit un diagnostic dur din partea medicilor. Cu cu probleme de sănătate se confruntă vedeta.
Alina Costache
04 apr. 2025, 15:46
Anca Serea, diagnosticată cu o boală autoimună. Vedeta a primit o veste îngrijorătoare de la medici: „Puls 2000. Urmează alte investigații”
Anca Serea a fost diagnosticată cu o boală autoimună

Anca Serea se bucură de un parcurs profesional de succes, dar și de minunata sa familie, fiind mamă a șase copii. Cu toate astea, lucrurile nu sunt întotdeauna așa cum și-ar dori, iar astăzi vedeta a primit o veste îngrijorătoare din partea medicului.

Soția lui Adi Sînă nu a avut o stare de sănătate foarte bună în ultima perioadă. De aceea, a decis că este momentul să meargă la doctor pentru mai multe investigații. După mai multe ore de așteptare, au sosit și rezultatele testelor. Vedeta a fost diagnosticată cu o boală autoimună.

Citește și: George Burcea dezvăluie adevărul despre relația cu Viviana Sposub. Cei doi au dispărut din lumina reflectoarelor: „Eu le am pe ale mele, ea pe ale ei”

Este vorba despre tiroidă cronică autoimună, iar valorile anticorpilor antitiroglobulină erau foarte măriți. În ciuda veștii, vedeta nu și-a pierdut zâmbetul. A recunoscut că nu îi este deloc ușor, iar acum urmează să facă mai multe investigații pentru a vedea exact despre ce este vorba, dar și ce tratament ar trebui să urmeze.

„Din nou la doctor… sincer, așteptarea asta nu e deloc plăcută! Puls 2000, însă sper din inimă că veștile să fie bune! Am ieșit cu zâmbetul pe buze și vă mulțumesc pentru mesajer! Urmează alte investigații, concluzia este: tiroidă cronică autoimună cu valori de anticorpi antitiroglobulină măriți de sute de ori!”, a povestit Anca Serea pe rețelele sociale.

Citește și: Tzancă Uraganu dă lovitura în lumea cinematografiei! Manelistul joacă într-un nou film românesc, alături de Andreea Bălan și Iuliana Beregoi: „Puțin stresant”

Vedeta este foarte activă pe rețelele sociale, indiferent că este vorba despre momentele frumoase sau mai puțin frumoase din viața sa. Tocmai de aceea, soția lui Adi Sînă a vrut să fie sinceră față de admiratorii săi și să vorbească despre problemele sale de sănătate. Ulterior, a primit o mulțime de mesaje de la persoane care trec printr-o situație similară.

DailyBusiness
Traian Băsescu îl sfătuiește pe Ilie Bolojan în relația cu PSD. „Să vedem cine va îndrăzni să pice Guvernul”
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
S-a aflat cine moștenește averea de peste 40 de milioane de euro a marelui campion de box Ricky Hatton
Capital.ro
Război hibrid împotriva României. Ce interes are Rusia prin Călin Georgescu. Băsescu: Ne consideră dușmani
Playtech.ro
Cum obții certificatul de atestare a domiciliului dacă ai buletin electronic. Pașii pe care trebuie să îi urmezi și de ce ai nevoie de el
Adevarul
Cea mai amplă misiune secretă a Mossad în Iran: „O mică armată” de peste 100 de agenți infiltrați înaintea atacurilor aeriene
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Oraşul din România care e pe harta străinilor, alături de New York şi alte atracţii turistice
Prosport.ro
FOTO. Blonda râvnită de bogătașii din toată lumea: „Cea mai drăguță”
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
S-a aflat după 38 de ani: Gino Iorgulescu a jucat pentru Inter Milano! A stat 3 luni în Italia, dar Ceaușescu l-a adus înapoi: ”Nicu insista să mă întorc, mă gândeam la pușcărie”
MediaFlux
Va fi blackout în România. Singurul mod în care putem evita o pană totală de curent
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor