Andra sare în apărarea piesei „K la meteo”. Vezi ce le transmite meteorologilor

După zvonurile că piesa "K la meteo" ar putea fi interzisă pe radio şi TV, Andra a reacţionat prompt, sărind, cum era de aşteptat, în apărarea piesei compuse de Marius Moga şi pe care o interpretează împreună cu What's Up.
Romania TV
21 nov. 2012, 13:32
Andra sare în apărarea piesei

Zvonul că versurile piesei „K la meteo” i-ar fi deranjat pe meteorologii din România a surprins-o pe Andra, care a postat pe Facebook un mesaj în care subliniază că versul „Ne minţim ca la meteo” nu s-a dorit a fi o jignire la adresa acestei bresle, ci o simplă metaforă.

Nu m-am supărat. Mai degrabă m-am amuzat la gândul că asemenea vorbe ar putea supăra pe cineva. Sunt sigură totuşi că e o glumă. Mi-ar părea sincer rău dacă ar fi aşa. Eu am înţeles altfel versurile scrise de Marius Moga. „A minţi ca la meteo” este o vorbă cunoscută de mulţi şi nu are legătură cu profesionalismul meteorologilor, ci doar cu ştiinţa, cu faptul că uneori a prevedea un cer senin este aproape imposibil şi că nici cele mai bune intenţii nu te pot feri de pericolul ca prognoza optimistă să fie greşită„, spune Andra.

Cred că metafora scrisă de Marius este foarte potrivită pentru o relaţie şi îmi place mult„, a punctat artista, precizând că ea chiar are încreder în meteorologi şi în buletinele realizate de aceştia: „Mă îmbrac în funcţie de buletinele meteo şi foarte rar s-a întâmplat să îmi iau la mine umbrela degeaba. Sper ca şi angajaţii INMH să fredoneze piesa! Şi dacă vor să se răzbune pe mine, să-mi spună că vine primăvara de mâine. Deşi nu ştiu dacă i-aş crede„.

Oricum, Andra, What’s Up şi Marius Moga pot sta liniştiţi, pentru că piesa lor se va auzi în continuare pe radio şi TV, INMH negând intenţia de a sesiza CNA pentru retragerea melodiei de pe piaţă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Mama Mihaelei Rădulescu s-a stins din viață! Vedeta a revenit de urgență în România
Fanatik.ro
Cei mai bogați investitori din fotbalul românesc dau o nouă lovitură de proporții. Sunt aproape să preia magazinele celebre unde sute de mii de români își fac cumpărăturile zi de zi
Capital.ro
Mihai Gâdea provoacă valuri în televiziune. Scandalul ar fi fost unul național: S-a încercat să fiu cumpărat cu geanta de bani
Playtech.ro
Punctul de amendă se modifică în 2026. De când cresc amenzile pentru șoferi
Adevarul
Ce îl așteaptă pe Zelenski în scenariul cel mai negru pentru Ucraina
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
BREAKING NEWS Un avion s-a prăbușit pe un aeroport din SUA! Nu există supraviețuitori
iamsport.ro
A fost bairam! Supărarea ține puțin în Oltenia: jucătorii au aruncat cu bani în lăutari după eșecul din Conference League
MediaFlux
Ce a spus Trump despre întâlnirea cu Nicușor Dan. Se negociază "la sânge"
stirilekanald.ro
Profesoară de 31 de ani, înjunghiată mortal de un elev din clasa a VIII-a! Un copil de numai 4 anișori a rămas acum orfan
DOLIU! A MURIT! PEPE „drum bun printre stele”… vestea a venit ca un trăznet