Andra, show la 10.000 de metri înălțime. Artista a cântat colinde în avion: „Emoția se simte altfel, mai aproape de suflet”

Luna decembrie a fost specială pentru Andra, pentru că a susținut turneul „Reverie”, a cântat la Bacău, București și Cluj, iar între concerte s-a deplasat cu avionul. În timpul unui zbor, artista a făcut show în avion, alături de ceilalți pasageri.
Alina Costache
22 dec. 2025, 15:54
Andra, show la 10.000 de metri înălțime. Artista a cântat colinde în avion:
Andra, show la 10.000 de metri înălțime

Andra a postat un videoclip, unde le-a arătat fanilor cum a decurs unul dintre zboruri. La cererea publicului, a cântat colinde în avion, moment devenit viral pe Internet.

Citește și: Andra a emoționat publicul până la lacrimi la concertul susținut în Bacău. Colinda cântată de artistă alături de Maria Coman

Andra: „O bucurie să zburăm împreună”

Dacă colindele au devenit o tradiție, ne dorim ca și cântatul în avion, în drumul spre concerte, să fie la fel. La 10.000 de metri altitudine, emoția se simte altfel, mai aproape de suflet. Mulțumim pentru eleganță, grijă și atmosfera frumoasă creată pasagerilor. O bucurie să zburăm împreună”, a scris Andra pe rețelele sociale.

 

Vezi această postare pe Instagram

 

O postare distribuită de Andra (@andra)

Cătălin Măruță a postat și el un clip video cu momentul din avion, dezvăluind că alături de ei s-au aflat Cosmina Boboc și Ines Stana, câștigătoarele de la MasterChef România 2026, respectiv „Trădătorii”.

Prezentatorul rămâne prezentator oriunde, chiar și la 10.000 de metri înălțime. La cererea oamenilor din avion, Andra a colindat, iar surprizele au venit una după alta: în avion erau și Cosmina, câștigătoarea MasterChef România, și Ines Stana, câștigătoarea Trădătorii. Emoție, zâmbete și bucurie deasupra norilor. Mulțumim pentru eleganța și bucuria pe care le-au creat pentru pasageri. O adevărată plăcere să zburăm cu voi”, a scris Cătălin Măruță pe Internet.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Vica Blochina, apariție incendiară! Cum arată în lenjerie intimă după ce a slăbit
Fanatik.ro
Gigi Becali a analizat sigla lui Dinamo: “Au unit vârcolacul cu capul de lup! Să pună un animal domestic! Nu oaie, că aia pun eu”
Capital.ro
Schimbare importantă pentru clienții ING. Noua funcție care simplifică transferurile. Ce pot face acum utilizatorii
Playtech.ro
O companie aeriană își închide operațiunile din România și anulează toate zborurile. Ce curse vor fi anulate
Adevarul
„Litoralul pentru toți” 2026 a început, românii se decid mai greu. „Sunt niște prețuri incredibile, nu le găsești nicăieri în jur”
wowbiz.ro
Acuzații explozive în cazul crimei din Bihor! Mesaj dur al mamei elevei ucise în Bihor: „Nu voi lăsa adevărul să rămână ascuns”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Alertă pentru milioane de români care merg în Grecia! O dronă încărcată cu explozibili a fost găsită pe o insulă populară
iamsport.ro
Gică Hagi, transfer interzis la o superputere a Europei: ”S-a supărat pe Valentin Ceaușescu”
MediaFlux
Caz de hantavirus confirmat și în Franța! Virusul, prezent și la granițele României
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi