Andrei Iucinu, la România TV: Nu voi mai mulge vipere. Merg înainte cu afacerea. E profitabilă VIDEO

Andrei Iucinu a vorbit, în exclusivitate, la România TV, despre experienţa prin care a trecut după ce, la sfârşitul lunii noiembrie, a fost muşcat de o viperă. Iucinu a povestit că a trecut prin momente dramatice, fiind la un pas de moarte şi spune că, de acum încolo, nu se va mai ocupa de "mulsul viperelor". El nu are de gînd să renunţe la afacere pentru că este profitabilă.
Romania TV
03 ian. 2012, 16:39
Andrei Iucinu, la România TV: Nu voi mai mulge vipere. Merg înainte cu afacerea. E profitabilă VIDEO

În prima apariţie televizată de la incidentul din noiembrie, Andrei Iucinu a spus că acum se simte bine.

A fost o experienţă destul de dramatică. Am fost la un pas de moarte. Încep să mă recuperez din ce în ce mai bine„, a declarat Andrei Iucinu.

El a spus că, pe viitor, se va ocupa doar de partea managerială a afacerii.

Iucinu a arătat că se pot câştiga bani din creşterea viperelor, că el a obţinut profit şi nu vrea să renunţe la afacere.

Mi-am amortizat investiţia, merg pe profit. Nu vreau să renunţ la afacere, dar nu o să mă mai ocup de mulgerea viperelor. Se pot câştiga bani din această afacere, dar nici nu pot să spun că te îmbogăţeşti peste noapte. Nu există o formulă a succesului pentru nimic. Altfel am fi fost Irinel Columbeanu„, a spus Iucinu.

Andrei Iucinu a relatat şi ce s-a întâmplat după ce a fost muşcat de viperă. El spune că a luat serul antiviperin, a urcat în maşina echipei România TV, care filma cu el un reportaj la fermă,  şi a plecat spre spital. Pe drum, s-a sunat la 112 pentru a veni în întîmpinare o ambulanţă.

El a arătat că a preferat să vină la Bucureşti şi nu să meargă la Giurgiu pentru că aici este spital mare şi i s-ar fi administrat ser antivenin, în cazul în care al lui nu ar fi fost bun.

Iucinu a spus că, prima dată, a fost internat la secţia de toxicologie, pentru a beneficia de tratament de urgenţă în vederea înlăturării efectelor toxice ale veninului asupra organismului. Apoi, a fost internat la secţia de chirurgie plastică pentru a i se face „o tăietură” care să degaje presiunea din braţ.

„Exista riscul ca niştea cheaguri de sânge să se ducă la organele interne. Mi-a rămas cicatricea”, a conchis Iucinu.

 

DailyBusiness
ÎCCJ acuză Guvernul că pune presiune pe justiție după sesizarea CCR: „Procesele se soluționează în sala de judecată, nu în spațiul public”
Spynews
Casa Alinei Pușcaș s-a inundat! Prezentatoarea a golit apa cu gălețile: ”Nu am mai trăit așa ceva”
Fanatik.ro
Cine este, de fapt, cel mai important jucător al Franței la Cupa Mondială. Toată lumea ar spune Mbappe, Thierry Henry are alt favorit: ”Un monstru, vine de pe altă planetă”
Capital.ro
Restricții privind accesul copiilor la rețelele sociale în întreaga UE. Anunțul este așteptat în septembrie
Playtech.ro
Țările din Europa unde merită să te muți în 2026. Clasamentul locurilor cu cele mai multe oportunități și salarii bune
Adevarul
Pariuri pe platforma Polymarket pentru prăbușirea lui Putin. Un utilizator misterios mizează pe înlăturarea liderului de la Kremlin până la sfârșitul anului
wowbiz.ro
Răsturnare șoc în cazul morții lui Radu Mărginean. Ce s-a descoperit la necropsie. Raportul medico-legal a fost finalizat
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Andrei Singureanu, fost concurent la un show de talente, dispărut de o lună în Portugalia. Familia îl caută cu disperare
iamsport.ro
”Senzațional!”. Șumudică i-a făcut o farsă lui Hizo, apoi l-a ironizat de față cu toți colegii: ”Ce faci, bre, iar?!”
MediaFlux
PAPARAZZI Ileana Badiu mai în formă ca niciodată după operație! Vedeta a trecut peste toate greutățile și a început să le care FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?